Reasürans Şirketlerini Sigortalamak

Ne yapıyorduk biz? Ya da ne yapacağız? Olmayanı mı yapsak? Ya da hiç denenmemiş bir şeyi mi? Mesela reasürans şirketlerini mi sigortalasak? Epey parlak bir fikir.

İşsizlikten olsa gerek, bir sohbet esnasında arkadaşımdan duyduğum bir öneri: reasürans şirketlerini sigortalamak. Ve yine İşsizliğin verdiği enteresan bir ruh haliyle epey gülmüştüm. Sigorta şirketlerini olası tehlikeye karşı koruyan şirketleri de tekrar sigortalamak. Hani zincirin sonunun son halkası.

Var mıdır öyle bir şey diye, cevabını bile bile malum bir arama motoruna yazıverdim hemen; yokmuş. İşsiz kalma durumu o kadar rezalet bir duygu ki şakayla karışık şu örnekte dahi önce güldüren bir gelişme iken daha sonra düşündüren bir kelime oldu. Evet, ne hale geldik? Beğenmiyoruz değil gerçekten dd işsizlik gibi büyük bir dert var önümüzde. Mezun oluyoruz bölümlerimizden, her birine yüzlerce lira verdiğimiz sınavlara çalışıyoruz, sınavlar açıklanıyor ve sonrasında tercihler, ve en sonunda ‘bomboş’ bir ifade ile ekrana bakakalıyoruz: Tekrar deneyin.

İlginizi Çekebilir:  İleri Demokrasinin Çok İlerleyip Gözden Kaybolması

Sorun da burada işte. Tekrar deniyoruz, üç defa deniyoruz, on üç defa deniyoruz: Yok, olmuyor. Bir türlü bulamıyoruz aradığımız işi, düşlediğimiz çalışmaları. Şimdi bulup da bunamak diye bir deyim vardır ve o deyim bir şeyleri bulunca söylenir, bir şeyi bulmak lazım o deyimin oturması için fakat öyle bir haldeyiz ki çoğumuz, ne buluyoruz, ne de bulduğumuzda bunamaya vaktimiz oluyor. Yanlış tercihlere, hatalı yönlendirmeler maruz kalıyoruz bu süreç içerisinde. Aile baskısı, çevre baskısı, arkadaş baskısı, yaklaşan askerlik, geçen evlilik, biriken borçlar bizi artık ‘ya ne olursa olsun, en azından….’ demeye sürüklüyor. Hayatın kırılma noktasıdır burası. Yanlış meslek tercihleri, istenmeyen evlilikler, mutsuz bir yaşantı. Tam bu süreçte yaşanır. Yaşı da söyleyim hemen: 25-32. Evet bu yedi yıl, hayatınızda tekrar başa oynatmak istediğiniz yıllardır. ‘Keşke’lerin en sık kullanıldığı, ahların en çok söylendiği yıllardır. Ne diyecektik ne söyleyecektik bir ‘ah’tan başka diyerek ve fazla iç sıktığımı düşünerek bitiriyorum.

İlginizi Çekebilir:  Trafoya Kedi Girmesi Ne Demek?

Reasürans şirketlerini sigortalamaktan nerelere geldik? İşte öyledir hayat. İşsizlik nedir? Ne yaptırır? Ne düşündürür insana diye sorarlarsa şunu söyleyin: İşsizlik, insana sigorta şirketlerini sigortalayan şirketleri sigortalamayı düşündürtür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat