Gündem

Güneş Gazetesi Hakkari’deki 4 Şehidimizi İmamoğlu’na Bağladı: Mutlu Musun Ekrem?

19 Nisan’da Kuzey Irak’ın sınıra sıfır noktasında Mehmetçiklerle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 4 askerimiz şehit olmuş 6 askerimiz ise ağır yaralanmıştı. 21 Nisan Pazar tarihli Güneş gazetesi manşetinde de şehit haberlerinin sorumlusu olarak Ekrem İmamoğlu gösterildi. Güneş manşette ”Mutlu musun Ekrem” diyerek İmamoğlu’nun Demirtaş hakkındaki sözlerini paylaştı.

Ekrem İmamoğlu Demirtaş Hakkında Ne Demişti?

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kürt sorunu, Selahattin Demirtaş ve mülteci konusunda soruları yanıtladı. İmamoğlu, Demirtaş hakkında da şu ifadeleri kullandı:

”Sayın Demirtaş’ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. Bundan da çok mutluluk duydum. Hatta kendi adıma bunun Türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. Bugün de hâlâ aynı kanaatteyim.”

Bir Zamanlar Turgay Güler ‘Demirtaş’ İçin Ne Demişti?

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, 3 Eylül 2014 tarihinde yazdığı ”kim derdi bu boşluğu Demirtaş dolduracak” başlıklı yazısında Demirtaş’a övgüler dizmiş ancak bu kadar tepki çekmemişti.

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, son paragrafında HDP’nin Türkiye partisi olma yolunda ilerlediğini belirtmiş. Nazar değmesin diye de eklemiş.

Güneş Gazetesi Kandan Besleniyor

Geçtiğimiz haftalarda Yeni Zelanda’da bir camiye düzenlenen elim saldırı sonrasında Güneş Gazetesi ”Hedef Türkiye” manşeti atarak saldırıdan pay çıkarmaya çalışmış, Erdoğan’ın ”İslamofobi Batı’nın kanseridir” sözünü de yine manşetten duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.