Biyografi

Günseli Kato Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Günseli Kato kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sanatçıların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Günseli Kato’dan söz edeceğiz.

Günseli Kato Kimdir?

  • Sanatçı.

1956’da İstanbul’da dünyaya gelen Günseli Kato, ressam ve seramik sanatçısıdır. Anne tarafından Rizeli olan Günseli Kato, ilk olarak Süheyl Ünver’in Topkapı Sarayı Müzesi’nde yaptığı minyatür çalışmalarıyla kariyerine başlamıştır. Lisans eğitimini 1980’de Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamlayan Günseli Kato, sonrasında minyatür sanatını icra etmek adına Japonya’ya gitti. Tokyo Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitim alan Günseli Kato, burada İslam Seramik Sanatı Uzmanı Takuo Katō ile 1985 yılında evlenmiştir.

Japonya’da geçirdiği 17 yılın ardından kendi sanat okulunu açan Günseli Kato, çalışmalarına da halen devam etmektedir. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Günseli Kato hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Günseli Kato, erişim tarihi: 24 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi