Güzel Şeyler İlgi İstemez

Güzel şeyler ilgi çekmez istemez veya güzel şeyler dikkat çekmek istemez. İngilizcesi ile “beautiful things don’t ask for attention.” olan bu güzel söz, The Secret Life of Walter Mitty adlı dizinin son sahnelerinde akıllara kazınan ve manidar bir sözdür. 

Filmin baş karakteri olan Walter Mitty, 16 yıl LIFE Dergisinde çalışmaktadır fakat bir gün 16 yıl içinde bastırdığı “keşfetme” dürtüsünü yener ve dünyayı gezmeye başlar. Grönland’a gider helikoptere son anda tutunur, İzlanda’ya gider ve orada da volkan patlamasından son anda kurtulur, daha sonra Himalayalara tırmanır ve eksik “negatif” parçayı Sean’in tamamlamasını ister. O sırada Sean, Walter Mitty’e aynı zamanda LIFE Dergisinin de mottosu olan sözlerini söyler. 

Güzel şeyler ilgi istemez sözünün geri kalan hikayesi ise şöyledir;

Filmde, Sean Pean’in canlandırldığı fotoğrafçı karakter Sean O’Connell çok ender rastlanan bir ‘hayalet kedi’yi görür ve şöyle söyler:

“Bazen fotoğrafı çekmiyorum. Eğer o anı seversem, kendim için, kişisel olarak, fotoğraf makinesinin o anı bozmasını tercih etmem. Sadece buranın, oranın içinde kalırım.”

Daha sonra Walter, Amerika’ya tekrar döner ama kişiliği tamamen değişmiştir aynı zamanda kendine kattıkları da. Bunu işten çıkarıldıktan sonra başka bir iş başvurusu için CV doldururken fark eder. 16 yılda yaptıklarının çoğunu sadece birkaç haftada yapmıştır. 

Kendin 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.