Biyografi

Halil Necipoğlu Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Halil Necipoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı müzisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Halil Necipoğlu’ndan söz edeceğiz.

Halil Necipoğlu Kimdir?

  • Müzisyen.

1968 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Halil Necipoğlu, küçük yaşlarda hafızlık eğitimine başlamış ve 14 yaşında hafız olmuştur. Babası imamdır. İmam-Hatip Lisesinden mezun olmuştur. İlahiyat Fakültesi’nde de eğitim alan Halil Necipoğlu, aynı zamanda Hafız Amir Ateş’ten de müzik eğitimleri almıştır. 2011’de Dolmabahçe Sarayı Camii’nde imam hatiplik yapan Halil Necipoğlu, aynı zamanda çeşitli sahur programları da sunmuştur. Yayınlanmış iki albümü bulunan Halil Necipoğlu, ayrıca TRT 1 ekranlarında Ramazan ayında yayınlanan ”Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışması”ndaki jüri üyesidir. Halil Necipoğlu, evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Halil Necipoğlu, Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda kıraatı ve yorumları ile sevenleri tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Halil Necipoğlu hakkında merak edilen babası kim, boyu kaç, eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gazeteilksayfa.com, Halil Necipoğlu, erişim tarihi: 25 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.