Her Arkadaş Ortamında Bulunan İlişki Uzmanı Tip

Her arkadaş ortamında mutlaka ilişkiden anlayan, ilişki uzmanı ayrılık acısını sıkça çeken, sevgilisiyle arası sürekli bozuk olan birileri olur. İstisnasız her arkadaş ortamında bu tiplere rastlarsınız. Bolca telefonlarıyla oynarlar, mesajlar, saatlerce görüşmeler, gereksiz tripler ve saire. Üstelik yakın arkadaş olduğunuzdan dolayı da yanınızdan atamazsınız hem. Mecbur çekmek zorundasınızdır.

Genelde arkadaş ortamında bir köşeye çekilir, telefonunu kurcalar ve konuşmaya hep sonradan dahil olmayı severler. Bu durumları onları çoğu zaman müşkül duruma düşürse de hem mesajlaşıp hem de sohbete tam katılım gösterme becerisine sahip bir insan henüz gelmediği için, genelde arkadaşları o insanları geçiştirirler ya da idare ederler diyelim. Pek fazla da konuşmaya dahil olmasını istemezler.

İlişkileri kötü olduğunda ise yine o arkadaşlarının yanına gelir. Onlara derdini yanar. Nispeten bu konularda tecrübesiz olan diğer arkadaşları onun bu klişe hallerine yapmacık birkaç öneride bulunurlar ve hemen olayı kapatmaya çalışırlar ama nedense o arkadaş bir türlü tatmin olmaz. İlişkisini düzeltene kadar denemediği yol, sormadığı arkadaş kalmaz. Bir süre sonra arkadaşları da bu durumu kanıksamaya ve aldırış etmemeye başlarlar.

Yaş ilerler o arkadaş evlenir ama sorunları azalmıştır ama gene bitmemiştir. Bir ömür boyu peşinizi bırakmayan bir arkadaş türüdür. Kafanızı ağrıtır, olmadık sorular yöneltir. Ama hayatınızdan çıkarıp atmak istemezsiniz o arkadaşı çünkü ne kadar kafanızı ağrıtsa da seversiniz onu. Ne de olsa sıkıştığında size geldiği anları özlemiş olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.