Sağlık

Hipertansiyon Hastaları Hacamat Yaptırabilir mi? İyi Gelir mi?

Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen ve akıllarda soru işaretine de neden olan hacamat, birçok soruyu da beraberinde getirmektedir. Özellikle migren tedavilerinde ve hipertansiyon tedavilerinde kullanımı merak konusudur. Peki Tansiyon hastaları hacamat yaptırabilir mi? Hacamat hipertansiyon hastalarına iyi gelir mi? Bu soru uluslararası alanda da oldukça fazla konuşulan ve cevabı aranan bir konudur.

Yapılan araştırmalar ve deneyler hacamatın hipertansiyona iyi geldiğini, denenen hastalar arasında olumlu sonuçlar verdiğini göstermektedir. Bununla birlikte hacamat, hipertansiyonu ve diğer sağlık sorunları olan kişilere fayda sağlayabilecek doğal ve bütünsel bir terapidir. Hacamat vücuttaki dengeyi ve uyumu yeniden sağlayarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirebilir. Bunun için dikkat edilmesi gereken husus ilk olarak doktorunuza başvurmanız ve sizin için uygun olup olmadığı konusunda bilgi almanız gerekmektedir.

Eğer dikkat edilmezse hacamat bölgesinde morarma, şişme, enfeksiyon, kanama veya yara izi gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bunun için yaptıran kişinin bu konuda bilgili olması ve yapılan yerin hijyenik koşulları sağlaması önemlidir.

Islak kupa tedavisi, hipertansif hastalarda sistolik kan basıncını 4 haftaya kadar ciddi yan etkiler olmaksızın düşürmede etkilidir.

Islak hacamat tedavisi, hiperlipidemi, hiperglisemi ve hipertansiyon için profilaktik ve/veya tamamlayıcı bir tedavi olarak ve diyabet ile böbrek hastalığının önlenmesinde ve kontrolünde faydalıdır, dolayısıyla baş ağrısı, göğüs ağrısı ve kas ağrısını azaltır.

Daha fazla kaynak ve uluslararası çalışmalar için muhakkak okuyunuz;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.