İlgisizlik Sevgiyi Bitirir

İlgisizlik sevgiyi bitirir. Aşk ve nefretin bir hizmeti sekteye uğratması ile aynıdır. Aşırı ilgi de bir süre sonra bıkkınlık meydana getirirken, ilgisizlik de yine aynı şekilde aşkı ve dolayısıyla sevgiyi bitirir. İki kutup arasında kalmadan dengeyi kurmak gerçek manada bir iştir. Ve bunu gerçekleştirmek biraz zaman, biraz sabır ve bir miktar da anlayış gerektirir. Günümüzün en modern sorunlarından biri de aslında geçmişte hiç bu kadar örneği görülmemiş şekilde artan boşanmalardır. İlgisizlik sevgiyi bitirdiği gibi evlilikleri de bitiriyor nasıl mı?

İlginizi Çekebilir:  Ne İçindeyiz Hayatın Ne De Büsbütün Dışında

Örneğin bir kişiyi çok sevdiniz ve onunla evlenmeye karar verdiniz. Klasikleşen aşık olma, yıldırım nikahıyla evlenme değil bu, daha da ötesinde iki tarafın da birbirini evlilikten önce her yönüyle tanıması ve aşkı evlilik öncesinde zirveye çıkarmasıdır. Evlenmeye aday çiftler, aşklarını devam ettirmekte zorlanmalarının temel sebebi, evlilikten önce oluşan ve çok ani yükselen aşk duygusunu olduğu gibi zirveye yerleştirmekten geçer. Günümüzün ayrılma sebeplerinden, hakim karşısına çıkan en önemli ve en çok kullanılan savunma “anlaşamamaktır” ve bu durumda hakim, iki kişinin anlaşamadığı bir yer özellikle ev gibi bir yer olunca tek celsede davayı kapıyor ve çifti boşuyor.

İlginizi Çekebilir:  Havası Kadar Soğuk, Ankara İnsanı

İlgisizlik, aşkını evlilikten önce zirvede tutan çiftler için en önemli ayrılma sebebidir dedik. Peki neden ilgisizlik? Her yönüyle bilinen bir tarafın ya da bir olduğun neyine ya da neresine ilgi duyulur ki? Elbette ki hiçbir yerine. Ve heyecan denen duygu yavaş yavaş kaybolduğunda çiftleri bir arada tutan herhangi bir duygusal bağ kalmıyor elle tutulur.

İlginizi Çekebilir:  Açlık Üzerine (I)

Tamamen görücü usulüyle evliliğe karşı olduğumu belirtmek isterim. Fakat kastettiğim görücü usulüyle evlilik eski görücü usulüyle evliliktir. Yani iki tarafın da birbirlerini ancak düğünde gördüğü evlilik biçimi. Bu yanlıştır kesinlikle. Bana soracak olursanız iki insan evleneceklerinde birbirlerinin her yönünü tüm detayıyla bilmesinler. Evlilikten sonra da bir müddet devam edecek ve sonra da sadakate dönecek bir aşk ve sonucunda evlilik en mutlu plandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri