İmamoğlu’na ‘Limon’ Kumpası Kuran Mahmut Dölek Kimdir?

Mahmut Dölek kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Mahmut Dölek”ten söz edeceğiz. 

Mahmut Dölek Kimdir? 

 • Kameraman, muhabir. 

Ekrem İmamoğlu’na yönelik limon kumpası kuran ve görüntüleri sosyal medyada gündem olan Mahmut Dölek, Erdemli’de bulunan bir limon tarlasında figüran olarak Ömer Tuncel ile beraber bir video çekiyor. 

Başrollerinde kameran Mahmut Dölek ve Ömer Tuncel olduğu öğrenilen figüran şahıs, Ekrem İmamoğlu’nun 100 ton limonu Erdemli’de bulunan limon üreticilerinden almayıp kendilerine yakın olan Tarsus’taki “yandaş” üreticilerden aldığı yönündeki asılsız bir konuyu haber yapıyor. Ancak arkada başka bir kamara tarafından kayda alınan görüntülerde söz konusu haberin kumpas olduğu net biçimde görülüyor. İşte o skandal görüntüler:

Kameraman Mahmut Dölek, figüran Ömer Tuncel’den haberin çarpıcı olması için “yandaş” ifadesini kullanmasını ve kendi ismini söylememesini istiyor. Ömer Tuncel ise bu ikazdan sonra kamera karşısında yalan habere ortak oluyor. 

Mahmut Dölek Kimdir? 

Mersin’de bulunan yerel Diriliş Erdemli isimli gazetede muhabir olarak çalışan Mahmut Dölek’in daha sonra ortaya çıkan fotoğraflarında AKP’li olduğu anlaşıyor. Bir fotoğrafında ise oy pusulası ile poz veren Dölek, diğer bir karede ise AKP Erdemli İlçe Başkanlığı’na ait bir yerde masada otururken görülüyor. 

“Allah izan versin”

2 thoughts on “İmamoğlu’na ‘Limon’ Kumpası Kuran Mahmut Dölek Kimdir?

 • Nisan 25, 2020 tarihinde, saat 14:19
  Permalink

  soyadını yanlış yazmışsınız

  Yanıtla
  • Nisan 25, 2020 tarihinde, saat 17:10
   Permalink

   Doğrusu nedir

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.