İyi Bir Dosta Sahip Olmak

Her şeyden çok daha önemli bir konu: İyi bir dost. İnsan her ne kadar dostlarını seçemese de iyi bir dosttan daha önemli başka şey de yoktur zannımca. Zira dost demek, insanın kan bağı olmadığı bir insan kazanmak demek. Kan bağı olmayan birini sanki kan bağınız varmış gibi kabul etmeniz gerçek manada değer biçilemez bir şey.

İlginizi Çekebilir:  Sanata Para Verecek Kadar Zengin Olmak

İyi bir dost, her şeyden fazla iyi bir yardımcı demek. İyi bir yardımcı, iyi bir yol gösterici ya da iyi bir sığınılacak zaman.

İnsanın çoğu zaman annesine, babasına ya da kardeşlerine diyemediği veya açamadığı konular olur. Fakat dostlarınıza açamadığınız bir konu yoktur. Onlarla istediğiniz herhangi bir konu üzerinde tartışabilir veya konuşabilirsiniz. Zira dost, esasen budur. İyi bir dosta sahipsen en kötü anında bile yalnız değilsin demektir.

İlginizi Çekebilir:  Beşiktaş-Üsküdar Vapuru

Dost, her şeyden öte bir sırdaş demek, dertlerini rahatça açacağın ve paylaşacağın birisi demek. Gerçek ve iyi bir dosta sahip olmak, çoğu zaman denk gelmeyen bir rastlantıdır. İyi dostlar da yine rastlarda karşılaşır. Ben her dönemeçte birini kazandığımıza inanırım. Zira her dost, bir dönemeçte kazanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi