Kadir Mısıroğlu ve Atatürk

Özellikle Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylediği sözler ve düşünceleri gerekçe göstererek sunduğu belgelerle sıklıkla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kadir Mısıroğlu, Atatürk üzerinden pirim yapmaya devam ediyor. Tüm nefretini Atatürk üzerine kuran ve kendi kitlesini Atatürk’ten nefret eden insanlardan oluşturan Kadir Mısıroğlu, özellikle AK Parti’nin iktidara gelmesinden sonra Atatürk hakkında oldukça ağır ithamlarda bulunmuştu. Kadir Mısıroğlu’nun Atatürk nefretinin altında, Türk milletinin bir değeri olarak gördüğü “İslam” motifinin kaldırılması yer alıyor.

İslam izlerinin yeni kurulan Türk devletinde tamamen ortadan kaldırılması, Kadir Mısıroğlu’nun Atatürk nefretinin başlıca sebepleri arasında. Özellikle saltanatın kaldırılması ve hilafet makamının lağvedilmesi, din unsuruna yönelik bir tehdit olduğu için Kadir Mısıroğlu, tarafından eleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Kuyumcu Titizliği

Pek çokları tarafından “kim takar, kim izliyor bu deliyi” dense de etrafında pervane olan binlerce insan var. Her hafta sonu Kısıklı’da yüzlerce insana sohbet ediyor ve ara sıra da televizyonlarda boy gösteriyor.

Geçtiğimiz yıllarda Erdoğan’ın davetlisi olarak katıldığı Saray yemeklerinde yer alan Kadir Mısıroğlu’nun iktidar partisi tarafından kollandığı çok açık. Zira Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik ağır ithamların bir hukuki yaptırımı olması gerekirdi.

İlginizi Çekebilir:  Kızgınlık ve Kırgınlık

Atatürk hakkında birçok eleştiri yapan daha doğrusu konuşmalarının tamamını Atatürk nefreti üzerine kuran Kadir Mısırığlu, Zübeyde hanım hakkında “genelev çalışanı” demiş, Batı Cephesindeki Yunanlara karşı kazanılan savaş ve daha sonraki siyasi gelişmeler hakkında ise “keşke Yunanlar kazansaydı” ifadelerini kullanmıştı.

Kadir Mısıroğlu’nun bu kadar sevilmesinin ardında yatan en önemli şey, Atatürk nefretini şahsı üzerinden kusan takipçileridir. Zira kimse onun kadar Atatürk’e rahat hakaret edemiyor. Kadir Mısıroğlu’nu Kadir Mısıroğlu yalan en önemli şey takipçileridir.

İlginizi Çekebilir:  Sevdiğiniz Kişinin Nefret Ettiğiniz Kişiye Dönüşmesi

Kadir Mısıroğlu’nun Atatürk hakkında söylediği en son sözleri “heykelleri köpek leşi gibi meydanlarda sürünecek” olmuştur. Seviyesiz ve birbirinden hadsiz açıklamaları ile her gün dikkatleri üzerine çekmeye çalışan popüler tarihçi Kadir Mısıroğlu, bir yandan bir kesimin büyük bir sevgisine mazhar olurken diğer bir kesimin ise affedilemez bir öfkesini kazanıyor. Öfkesini kazandığı kesimin en büyük haklı sebebi bu kadar ağır eleştiri ve hakarete rağmen Kadir Mısıroğlu’nun hala rahatça konuşabilmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat