Kanal D Haber Sunucusu Merve Dinçkol Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Kanal D Haber sunucusu Merve Dinçkol kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Kanal D Haber Sunucusu Merve Dinçkol’dan söz edeceğiz.

Merve Dinçkol Kimdir?

  • Kanal D Haber Hafta Sonu Sunucusu
  • Sunucu.

1986 yılında dünyaya gelen Merve Dinçkol, ilkokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini de İstanbul Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü’nde tamamlamıştır. üniversitede eğitimine devam ettiği sırada şimdiki ismi beIN Sports olan Lig TV’de stajyer olarak işe başladı.

Yine üniversitede öğrencilik yaptığı sırada Başkent İletişim’de sunuculuk ve spikerlik eğitimleri almıştır. Dinçkol, profesyonel anlamda mesleğe ilk adımını Ulusal Kanal’da atmıştır. Bu kanalda önce kamera arkasında çalışan Merve Dinçkol, daha sonra kamera önünde sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulunmaya başladı.

Bir süre Ulusal Kanal’da çalıştıktan sonra buradan ayrılıp Bugün TV’ye transfer oldu. Daha sonra Milliyet gazetesi ile anlaşarak buradan da ayrıldı. Milliyet’te Öykü Cengiz ile beraber program hazırlamıştır. Gözde Atasoy Kökçü’nün CNN Türk’e transfer olması ile Kanal D ekranlarında göreve başlamaktadır. Dinçkol, burada hafta sonu haberlerini sunmaya başlamıştır, halen bu kanalda görevine devam etmektedir.

Merve Dinçkol’un babası ve aynı zamanda Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi olan Necmettin Dinçkol 16 Kasım 2018 tarihinde vefat etmiştir. Neden vefat ettiği konusunda herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Ağabeyinin ismi Hakan Dinçkol’dur.

Kaç Yaşında?

Merve Dinçkol hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de kaç yaşında olduğudur. Kanal D’nin güzel spikerlerinden olan ve özellikle düzgün diksiyonu, Türkçesi ve tonlaması ile dikkatleri üzerine çeken Merve Dinçkol, yukarı da değindiğimiz gibi 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Yani kendisi şu anda 34 yaşındadır.

Merve Dinçkol ile İlgili Aramalar

Google’da Merve Dinçkol ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Merve Dinçkol, babası Merve Dinçkol, babası neden oldu Merve dinçkol ekşi Merve Dinçkol sevgilisi Merve Dinçkol estetik Merve Dinçkol sevgilisi kim Merve Dinçkol estetiksiz hali Merve Dinçkol Instagram,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle