Karbonatla Kek Olur Mu?

Web sitemizin yemek kategorisinde kek yapımı hakkında püf noktalarından bahsetmeye devam ediyoruz. Bu yazımızda ise en çok merak edilen sorulardan olan Karbonatla Kek Olur Mu? sorusuna cevap vereceğiz.

Karbonatla Kek Olur Mu?

Karbonat kullanarak kek hazırlamak yaygın yöntemlerden biridir. Karbonat kekin daha iyi kabarmasını sağlar. Karbonat bazı malzemelerle tepkimeye girer ve bu sayede karbondioksit açığa çıkarak bir nevi kabartma tozu işlevi görür. Evde kabartma tozunun bulunmadığı zamanlarda karbonat kullanarak kekinizin kabarmasını sağlamanız mümkündür. Karbonat ile kek hazırlayacağınız zaman kullanacağınız karbonat miktarını iyi ayarlamanız gerekecektir. Burada tarifte yazan miktar kadar karbonat kullanmanız faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Borcamda Krem Karamel Nasıl Yapılır?

Karbonat genellikle kabartma tozunun bulunmadığı durumlarda kekin kabarmasını sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Karbonatla kek yapmanın farklı bir yönü bulunmaz yani her zaman yaptığınız kek gibi kekinizi hazırlamalısınız. Karbonatla yapılan kek normal kekten kesinlikle farksız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz