Kısa Film: Ailemize Sağlık

Ailemize Sağlık kısa Filmi son yıllarda kapitalist modernitenin dayattığı bireysel mutsuzluğa bir karşı okumadır. Ailevi sıcaklık her şey demektir statüden daha üstündür. Kadının hastalığa yakalanması ve bunu atlatması bunu göstermektedir. Baskın domine meta hayranı kadın kocasının küçümsemesi günümüzün modern toplumunu yansıtmaktadır. Ancak en sonundaki aile sıcaklığı her türlü zorluğa meydan okumanın kanıtıdır. Her şey ailede başlar. Ailesiz birisi düşünülemez. Pek çoğumuzun ailevi yapısı hastalıklı, film demektedir ki; yazık olmasın ailemize yani bize sağlıklı olsun, sağlıklı bir aile sağlıklı birey ve de toplum demektir çünkü. Bir arada uyum içerisinde mutlulukla yaşamak için Ailemize Yazıklar değil SAĞLIK OLSUN. Çünkü her şey ailede başlar. Ama pek çoğumuz bunu unutuyoruz yanlış kararlar üzerine aileyi kuruyoruz böyle de yaptığımızdan ailemize yazık ediyoruz. Sonra da huzursuzlaşıyoruz. Gerçek huzur için ailemizi kurarken doğru seçimler yapmalıyız. Yanlış seçimlerden ders almalıyız doğrusunu yapmak için çabalamalıyız yanlış yaparak bırakmamalıyız. Aileyi kurarken bu kıstası çerçeve altına almalıyız eğer almazsak daha çok yıkılan mutlu aile tablosu görürüz.
Tamamen müzikli, psikolojik tahlilli bir kısa filmdir. Süresi 9 dakika 5 saniyedir. Türü birebir hayatın içerisindendir. Hastane ve ışıklarının yanıp sönmesi az sonra ciddi filmin seyrini ciddi yönde etkileyecek değişimin kanıtıdır.
Filmin sonunda acaba, kadın her şeyi atlatıp kanserden dolayı aile sıcaklığını mı yaşıyor, ya da yoksa çocuğun hayali mi bu?
Bunun cevabı işte değerli ailelerimiz sizlerde. . .

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisinde Hüsrev Ağa Aslında Kim?

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - instagram takipçi satın al - PCR Testi