Deyimler ve Atasözleri

Kolay Göstermek Ne Demek?

Kolay göstermek nedir, ne demek ve ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda gündelik hayatta sıkça kullanılan bazı deyim ve kelimelerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca kolay göstermek deyiminden söz edeceğiz.

Kolay Göstermek Ne Demek?

Bir kişinin esasında zor olan bir işi kolaymış gibi yapması, işin üstünden kolayca gelebilmesi, meziyetleri sayesinde zor bir eylemi kolayca halledebilmesi anlamlarına gelmektedir. Genelde futbolcular için kullanılan kolay göstermek deyimi, bu anlam özelinde, zor olan bir pası kolayca atmak, zor pozisyonda takımını rahatlatmak, kritik pozisyonlarda doğru hamleleri yapabilmek anlamlarına gelir.

Örneğin bir orta saha oyuncusunun kendisine baskı yapıldığı anlarda bile pası istediği yere ve uygun bir biçimde aktarabilmesi ya da takımını bu anlarda olabildiğince rahatlatabilmesi kolay göstermektir. Ya da bir forvet oyuncusunun normalde diğer forvetlerin kolayca gole çeviremeyeceği pozisyonları rahat bir şekilde golle sonuçlandırması da kolay göstermek deyiminin anlam sınırlarına girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi