Konya Akgöl’de Avcılar Tarafından Vurulan Flamingolar

Instagram’da Güven İslamoğlu tarafından paylaşılan bir gönderide Konya Akgöl’de avcılar tarafından vurularak öldürülen Flamingoların cansız bedenleri, görenleri hayli üzen ve kızdıran bir gönderi oldu. Fotoğraflar ise sosyal medyada geniş yankı buldu.

Güven İslamoğlu, Instagram’da şu ifadelere yer verdi:

İnsanlığın bittigi yer Konya Akgöl. Zavallı flamingoları zevk için katlettiler. Onlarca fişek atmıslar. Avcı desem avcılar kızacak. Onlar da sadece kızarlar ama hiçbir şey yapamazlar. Konyalı avcılara sesleniyorum bunun faillerini bulun..

Zevk için güzelim Flamingoları öldüren cani avcıların bulunması için sosyal medya seferber olmuş durumda. Avcılığın görülen her hayvanı vurmak olmadığı ülkemiz avcıları tarafından henüz öğrenilemiyor.

İlginizi Çekebilir:  Süleymancıların Kağıthane’deki Yurdu Neden Yıkıldı?

Daha önce yine avcıların benzer vakalarla karşımıza çıktığı da malum. Türü tehlike altında olan hayvanların avcılar tarafından vurulması örneklerine çokça denk geldik. Bunun hukuki bir yaptırımının ya da caydırıcılığının olmaması, avcıların her defasında aynı hataları yapmalarına neden oluyor.

Sırtına tüfeği alan her insanın avcı olduğu günümüz Türkiye’sinde hatta dünyasında “avcılığın” ne denli haklı veya zevkli bir uğraş olduğu da tartışmaya açık bir konu.

İlginizi Çekebilir:  Sevil Şenoğlu Kimdir?

Yenmek içinse gülünç, zevk içinse oldukça korkunç olan Konya Akgöl’deki Flamingoların öldürülmesi, hayvansever olmayanların bile vicdanına dokunur cinsten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri