Spor

Kreatin Meyve Suyu ile İçilir mi?

Önceki spor makalelerimizde kreatinin hacim artırıcı etkisinden bahsetmiştik. Sporla ilgili gelen detay soruları cevaplamaya devam ediyoruz. Kreatin tüketimi genellikle spordan önce yapılsa da gün içerisinde tüketilen zamanın pek de bir farkı olmayacaktır. Çünkü kaslar anlık olarak alınan kreatinle değil, belirli bir süre düzenli yükleme yapılan kreatin ile daha fazla miktarda ağırlığın üstesinden gelebilecektir. Bu ürünlerin nasıl tüketildiği kadar neyle birlikte tüketildiği de önemli olabilmektedir. Meyve suyunun fayda ve zararları sporcular açısından bambaşka bir tartışma konusu iken bakalım kreatin meyve suyu ile içilir mi?

Bu soruya cevabımız evet olacaktır. Kreatin meyve suyuyla içilir, hatta şaşırtıcı olarak daha fazla yarar sağlayacaktır. Şekerli içecekler kreatinin vücutta emilimini artırıcı etki gösterdiğinden dolayı bazı beslenme koçları tarafından önerilmektedir. Ancak yağ yakın dönemindeyseniz bu şekilde tüketmeniz şart değildir.

Özetle, eğer kilo ile ilgili bir probleminiz yok hatta bulk dönemindeyseniz rahatlıkla kreatinle portakal, vişne suyu gibi meyve sularını tüketebilirsiniz. Hatta üzüm suyu daha da fazla şeker ihtiva ettiğinden dolayı önerilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.