Teknoloji

Kurumsal Gmail Hesabı Kullanmak Ne Gibi Faydalar Sağlar?

İşletmelerin profesyonel e-posta hizmeti için olusturulan Kurumsal Gmail Hesabı özel e-posta hesaplarıdır. Bu hesaplar genellikle işletmenin adını içerir. Google Workspace üzerinden yönetilen hesaplar işletmelere profesyonel ve özelleştirilebilir bir hizmet sunar. HTekin Ajansı olarak Gmail hesap kurulumları yaparak işletmenizin dijital iletişimde bir adım öne geçmesini sağlıyoruz. Peki kurumsal Gmail hesabı kullanmak işletmenize ne gibi avantajlar sunar? 

Öncelikle kurumsal Gmail hesabı kullanmak şirket adını içeren domainler ile işletmenizin profesyonel ve daha kurumsal görünmesine katkı sağlar. Özelleştirilebilir alan adları ile daha prestijli bir görünüm kazanırsınız. Düşük maliyeleri nedeniyle bütçe dostu çözümler elde edersiniz. Kurumsal Gmail hesabı kullanmak iletişimi güçlendirmenin yanında iş süreçlerinizi de daha verimli hale getirir. 

Gmail Hesabının Sunduğu Kolaylık ve Avantajlar?​​

Google tarafından hizmete sunulan Gmail bir e posta hizmetidir. Etkili filtreleme seçenekleri ve basit arayüzü ile kullanıcı deneyimini iyileştiren Gmail mobil cihazlarda da erişim sağlar. 2021 yılında Google tarafından yapılan iyileştirme çalışmaları ile kullanıcıların daha verimli çalışmasına imkan tanıdı. Kurumsal Gmail Hesabı ise Google Workspace içinde yer alır. İşletmelerin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli fiyatlandırma sunan Google Workspace’de Temel plan kullanıcı başına aylık 61 TL olarak düzenlenmiştir. Peki Gmail hesabı kullanmak ne gibi avantajlar sunar? 

Sunduğu Birkaç Avantaj

 • Profesyonel Görünüm: Kurumsal Gmail hesabı kullanmak müşterilerinizin gözünde daha profesyonel şekilde görünmenizi sağlar.
 • Filtreleme Seçeneği ile Öncelikli Gelen Kutusu: Filtreleme seçeneğini ile Gmail yapay zekasının gelen e-postaların önemli olup olmadığına karar vermesini sağlayabilirsiniz. 
 • Mobil Uyumlu: Mobil cihazlarda da kullanılabilen Gmail hesapları ile e-postalarınızı daha kolay ve etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. 
 • Güvenlik: Virüs taraması ve otomatik yedekleme gibi güvenlik önlemleri sayesinde e posta hesabınız için daha iyi koruma sağlar. 
 • Etkili İletişim ve Organizasyon: Etkili arama ve hızlı yanıtlama özelliği ile e-postalarınızı daha verimli şekilde kullanabilirsiniz. 
 • Özelleştirme ve Entegrasyon: Diğer uygulamalar ile entegre bir yapıya sahip olan hesabınızı dilerseniz özelleştirebilirsiniz
 • Yüksek Depolama Kapasitesi: E-postalarınızı kolayca saklamanız için yüksek depolama alanı sunar. 
 • Google Drive Entegrasyonu: Google Drive ile entegre çalışması nedeniyle dosyalarınızı yrd ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Kurumsal Gmail Hesabı Alma Rehberi

Asağıda hazırladığımız adımları takip ederek kolayca Kurumsal Gmail Hesabı edinebilirsiniz.

 • Google Workspace’e Geçiş içinGoogle Workspace iş ortağı için HTekin Dijital web hizmetlerinden kurulum ve destek alabilirsiniz
 • Domain Doğrulama: Mevcut Workspace hesabınızı kullanmak için domaininizi doğrulayın veya yeni bir tane satın alın. 
 • Kullanıcı Hesapları Oluşturma: İşletmenizdeki her bir çalışana özel yeni Gmail hesapları oluşturun. Her kullanıcının ayrı bir Gmail hesabı olur. 
 • E-posta Ayarlarını Yapılandırma: Gmail hesabınızı iş ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde özelleştirin. 
 • Eğitim ve Destek: Çalışanlarınıza Google Workspace hakkında eğitimler verin. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında destek programları düzenleyin. 

Tüm bu adımları takip ederek kurumsal Gmail hesabınızı oluşturabilir ve etkili bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Sonuç

HTekin Ajansı işletmelerin iletişim ve verimliliğini güçlendirmek için Kurumsal Gmail çözümleri sunar. İşletmenizin ihtiyacına uygun Google Workspace lisansını seçerek guvenli bir şekilde kurumsal Gmail hesabınızı oluşturuyoruz. İş ihtiyaçlarınıza uygun e-posta imzalarınızı özelleştirerek yönetmenizi sağlıyoruz. Tüm bunların yanında HTekin Ajansı çalışanlarınızın Google Workspace’i etkin bir şekilde kullanması için eğitim ve destek hizmetleri sunar. Siz de isletmenizin kurumsal Gmail hesabı kurulumu ve yönetimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.