Kuşlar Helikopterleri ve Uçakları Gördüklerinde Ne Hissediyorlar?

Kuşlar, helikoptere ya da uçağa nasıl bakıyor ya da onları ne olarak algılıyor çok merak ediyorum doğrusu. Düşünsenize 20. yüzyıla kadar böyle bir şeyi görmemiş bir canlı türünden bahsetiyoruz. Fakat bir icat ile kuşlar, helikopterler ya da uçak denen icatlarla tanıştı. İlk gördüklerinde ya da ilk sesini duyduklarında ne hissettiler, doğrusu çok merakımı cezbediyor.

İlginizi Çekebilir:  Torku’nun Birası Var mı? Torku Bira Üretiyor mu?

Bir güvercin olduğunuzu varsayalım, yemleniyorsunuz işte insanların atmış olduğu buğdaylardan vesaire, sonra bir bakıyorsunuz uçan bir ucube. Fakat ne daha önce gördünüz ne de anneniz babanız size böyle bir türün olduğunu söylememiş, sizin sesiniz tek haneli desibelde iken, şaşırdığınız ucubenin sesi en aşağı üç haneli.

Uçakların kanatlarındaki motorlara kuş sürüsü çarptığında, acaba kuşlar merak edip yanlarına mı yaklaşmak istiyorlardı onların? Ne menem bir şeydir bu deyip yaklaşıyor sonra da hayatlarını mı kaybediyorlardı zavallı hayvanlar?

İlginizi Çekebilir:  Sincan Denilince Akla İlk Gelenler

Hakikaten şaşırtıcı bir durum bu benim için. Aynısını kendimiz için düşünelim. Uçamıyoruz ve haliyle ayaklarımızın yere değmesi lazım. Bir gün ayakları yere değmeden yürüyen, koşan bir ucube gördüğümüz vakit şaşkınlığımızı gizleyebilir miyiz? Ya da merak etmez miyiz neyin nesi diye?

İlginizi Çekebilir:  Ender Gelişen Osasuna Atakları

Velhasıl kelam şu dünyada garip şeyler oluyor. Kuşlar uçuyor onlardan evla uçan bir ucube daha çıkıveriyor. Ne büyük şaşırmadır bu. Uçamıyoruz ama uçan şeyler üretiyoruz. Bir güvercin yüzen bir ucûbe icat etse ne olurdu kim bilir? Bence güvercinleri öldürürdük rakip çıkmasın diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri