Levent Gültekin: Ezan Kutsal Değildir

Levent Gültekin, ezanı ıslık çalarak protesto eden göstericilerin medya ve kamuoyunda geniş yankı uyandırması üzerine skandal bir açıklamaya imza attı. Gültekin, ezanın kutsal olmadığını söyleyerek, hangi ayette ezanın kutsal olduğunu sordu.

T24 isimli bir internet sitesinde Şirin Payzın’a röportaj veren Levent Gültekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ezanın ıslık çalınarak protesto edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ezan kutsal değil diyen Levent Gültekin’in bu sözleri sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Levent Gültekin şunları kaydetti:

İlginizi Çekebilir:  Ganymedes ve Zeus (Zeus’un Erkek İle İlişkisi)

Yalan söylüyorlar. Ezan kutsal değildir, bizi habire köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Kutsal olan ibadettir. Ezanın kutsal olduğu nerede yazıyor? Bir ayette mi, bir hadiste mi, dinin herhangi bir kaynağında mı yazıyor

Protesto etme hakkının olduğunu da belirten Levent Gültekin; cırtlak sesli hocaları beğenmediğini ve bunun da protesto edilebilir olduğunu vurguladı. Ezana ıslık çalınmasını özgürlük olarak nitelendiren Levent Gültekin, ”8 Mart’ta kadınların toplanıp haklarını aramaları ezandan daha kutsaldır” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Kontrollü Muhalefet

Levent Gültekin’in bu sözleri sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Ezanın kutsal olmadığını söylemesi üzerine pek çok sosyal medya kullanıcı Levent Gültekin’in sosyal medya hesabının altına yorumlarda bulundu. Levent Gültekin de sözlerinin arkasında olduğunu belirterek düşüncelerini yineledi.

Ezan Konusunda Ayet Var mı?

  • Var
İlginizi Çekebilir:  MHP’li Belediye Başkanı Adayı: Bu Ülke Düşmanlarının Anasını Belleyeceğiz

Onlar (inkârcılar ve münafıklar), siz birbirinizi namaza çağırdığınızda (ezan okunduğunda) onu alay ve oyun (konusu) edinirler. Bu, gerçekten onların akıl erdirmeyen bir topluluk olmaları yüzündendir.” (Maide – 58)

Levent Gültekin’in açıklamalarının olduğu ilgili bölümü aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara