Gündem

Lustral Panik Atak Yapar mı?

Lustral sertralin etkin maddesini içeren “Seçici SerotoninGerialım İnhibitörleri” grubuna dâhil olan bir ilaçtır. Lustral ; depresyon, takıntı bozukluğu, panik bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu, aşırı huzursuzluk ve sosyal fobi tedavisinde kullanılmaktadır. Lustral halk arasında uyku ilacı ya da sakinleştirici olarak bilinse de öyle değildir. Lustralmutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Doktor kontrolünde Lustral kullanmaya başlayan hastalar da bazı yan etkiler görülmektedir. Her ilaç da yan etki görülme olasılığı olduğu gibi Lustral kullanan kişilerde de bazı yan etkiler görülme ihtimali mevcuttur. Lustral kullananlar da görülen yan etkilerin sıklığı değişiklik göstermektedir.

Bazı kişiler de uykuya eğilim artmaktayken bazı kişilerde uyku düzenin de herhangi bir değişiklik gözlenmez. Bu nedenle her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da oluşabilecek yan etkilerin bireye özgü olduğu unutulmamalıdır. Lustral, bazı ilaçlarla birlikte kullanıldığın da belirli yan etkilere sebep olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuzu haberdar etmelisiniz. Lustral kullanmaya başlayacak kişilerin kafasın da oluşan en büyük sorulardan biri “Lustral panik atak yapar mı?” olmaktadır. Bu konu da Lustral ile ilgili ilaç prospektüsü incelendiği zaman yan etkiler arasında panik atağa dair bir bilgiye ulaşılmamaktadır. Lustral kullananlarpanik atak ile ilgili herhangi bir sorun ile doktora başvurdukların da bu sorunun temeline inilmelidir. Lustralkullandıktan sonra bu problem ile karşılaşan kişiler de temel de farklı bir psikolojik sorun olabilir. Lustral kullanmak isteyen kişiler buna kesinlikle bireysel olarak karar vermemelidir. Mutlaka doktor kontrolün de başlanmalı ve mutlaka takibi yapılmalıdır. Lustral kullananlar bu ilacı kendi isteklerine göre bırakmamalıdır. İlaca doktor kontrolün de başlandığı gibi doktor kontrolünde son verilmelidir. 

Antidepresan ilaç grubun da yer alan Lustral panik atak yapmaz. Lustral panik atar yapar mı? Sorusuna net olarak cevap verebilmek için ilaca ait prospektüs mutlaka incelenmelidir. Sizler için Lustral hakkın da detaylı araştırmamız sonucu ilacın panik atak yaptığına dair herhangi bir bilgiye rastlamadık. Her ilaçta olduğu gibi Lustral kullanan kişilerde de bazı yan etkiler görülebilir. Bu gibi durumlarda hemen en yakın hastaneye başvurulmalıdır. Lustral kullananlar deneyimlerinden ve kendilerin de olan etkilerden bahsetmektedir. Ancak unutmayınız ki her ilacın her birey de göstereceği etki ve yan etkiler farklıdır. Bu nedenle Lustralkullanmadan önce kişiler yan etkiler konusun da panik yapmamalıdır. Bu ilacın herkeste aynı yan etkiyi yapması beklenmez. 

Lustral antidepresan ilaç grubunda yer alıp, belirli psikolojik rahatsızlıklar da kullanılmaktadır. Lustral, panik atak yapmaz ve kullanım süresi kişiye özgü olarak doktor tarafından belirlenmektedir. İlaç ile ilgili olumlu sonuca ulaşmak için mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Lustral ile ilgili merak ettiğiniz bilgilerindaha fazlası için : https://www.ilacbu.com/ sitemize mutlaka göz atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds