Teknoloji

Macbook Eşittir İşareti Nasıl Yapılır?

Macbook ve diğer bütün Apple cihazları kullanmaya yeni başlayan kullanıcılar kısa yolları bulmakta zorluk yaşamaktadır. Klavye üzerinde bulunan bütün kısa yollar bambaşka adımlar halinde yapıldığı için insanlar nasıl yapıldığını arayabiliyorlar. Bu kısa yollardan bir tanesi olan Eşittir işareti de Macbook bilgisayarlar için önemli bir işarettir. Günlük yaşantımızda ki internet işlemlerimizde sıkça kullandığımız bu semboli göstereceğimiz iki adımlık hareketle tamamlayabilirsiniz.

Windows işletim sistemi kullandıktan sonra Mac cihazlara geçmek oldukça büyük zorluklar yaşatabiliyor. Bu alışkanlığın oturmasını bir yandan beklerken klavyedeki kombinasyonlar da farklılık göstermektedir. Özellikle Eşittir tuşu kullanıcıların en fazla aradığı şey olabiliyor.

Eşittir tuşunu yapabilmek istiyorsanız Macbook cihazınızdaki sistemde Windows’ta olduğu gibi Shift tuşuna basılı tutarak 0 rakamına basmanız yeterli olacaktır. Shift + 0 kombinasyonları direkt olarak kullanıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Oldukça kolay olan bu işlemde klavyenin sağ ve sol kısmında kalan bütün Shift tuşlarıyla yapabilmeniz mümkündür. Sitemizde diğer Macbook kısa yollarını da bulabilir, farklı bilgiler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.