Marmaris Aquamaster Yüzme Yarışmasındaki Skandal Final

Marmaris’te düzenlenen Aquamaster yüzme yarışmasına eski milli yüzücü Tolga Öcal’ın skandal omuz atma hareketi damga vurdu. Bitiş çizgisine metreler kala kendisinden önde olan 13 yaşındaki çocuğa omuz atan Tolga Öcal, yarışmacının derece almadan elenmesine neden oldu. Görüntüler sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında yer alırken bazı sosyal medya kullanıcıları ise Tolga Öcal’ın sporcu lisansının iptal edilmesini istedi.

Kendisini Geçen 13 Yaşındaki Rakibine Omuz Attı

Marmaris’te düzenlenen 1,5 kilometrelik açık yüzme yarışında kendisini geçen ve bitiş çizgisine doğru koşan 13 yaşındaki çocuğa omuz atan Tolga Öcal, yarışmacının derece alamadan elenmesine neden oldu. Yarışmayı ise Irina isimli yabancı bir yarışmacı aldı. İşte o skandal anlardan görüntüler:

Sosyal Medya Hesaplarından Özür Diledi

Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından açıklama yapan Tolga Öcal, yarışmadaki çocuğa yanlışlıkla çarptığını ve kasti bir hareketinin olmadığını ifade etti. aha sonra sosyal medya hesaplarını donduran Tolga Öcal, Üsküdar Su Sporları’nın Instagram hesabını da gizli profile çevirdi.

Ekşi Sözlük’te de Gündem Oldu

Tolga Öcal isimli vatandaşın skandal görüntülerinin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Tolga Öcal ismi Ekşi Sözlük’te de gündem oldu. Yazarlar Tolga Öcal’ın sporcu lisansının iptal olmasını isterken Öcal’ın yaptığı skandal harekete de sert tepkiler verdi.

— Yorum —

Mustafa Kemal Atatürk’ün ”ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim” sözlerinin tam zıttı bir tavır ve hareket sergileyen Tolga Öcal, sportmenlik dışı bu hareketi ile ömrünün sonuna kadar hatırlanacak. 13 yaşındaki bir çocuğun kendisinin geçmesin hazmedemeyen bir sporcu, başkalarına ‘spor’ adına ne öğretebilir. Sporun içinde mücadele, hırs, azim ve daha pek çok güzel duygular vardır ancak bu hareket, ne hırsla ne mücadele ile ne de azimle açıklanabilir. Tolga Öcal isimli sözde sporcunun yaptığı bu skandal hareketin tek açıklaması kötülüktür. Gerçek bir sporcu, rakibine, yaşı ne olursa olsun, böyle bir sportmenlik dışı hareket yapamaz. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinin ne kadar da anlamlı olduğunu bir kez daha gördük. Bir sporcu her şeyden önce ahlaklı olmalı. Zekilik ve çeviklik düzeltilir şeyler ama ahlak asla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: