O Yumruk Erdoğan’a Atılsaydı Ne Olurdu?

Herkesin aklından en az bir kere geçen bu soru cümlesini cevaplamak bir hayli zor. Kemal Kılıçdaroğlu’na atılan yumruk, Erdoğan’a atılsaydı ne olurdu? Bir senaryo ve kurgu üzerinden gidelim:

1-) Yumruk Atamazdı

Birinci senaryo, Osman Sarıgün isimli vatandaş yumruk atamaz hatta Erdoğan’ın 500 metre dahi yakınına gelemezdi. Uzaktan bir taş ya da sopa atmayı denese bu en fazla korumaların başına gelir; Osman Sarıgün yine başarısız olurdu. 

2-) Attı Diyelim 

İlginizi Çekebilir:  Özçok'tan Erdoğan'a: Haysiyetsizdir, Onursuzdur, Şerefsizdir!

Osman Sarıgün isimli vatandaş Erdoğan’ın güvenlik çemberini yardı ve Erdoğan’a yumruk attı diyelim. Birkaç saate kalmaz Sarıgün’ün cansız bedeni meydandan kaldırılırdı. 

3-) Ölmedi Diyelim 

Erdoğan’a yumruk attı ancak ölmedi diyelim. Bu sefer Sabah Gazetesi başta olmak üzere pek çok yandaş medya “Milli İradeye Yumruk” başlıkları atar, bunun üzerinden de mağdur edebiyatı yapardı.

4-) Bütün Sülalesi Hain İlan Edilir 

Erdoğan’a yumruk attı ancak ölmedi, manşetleri süsledi diyelim. Sizce bununla kalır mı? Elbette kalmaz. Önce kendisi daha sonra da tüm ailesi FETÖCÜ ilan edilir, dış güçlerin oyununa gelmekle suçlanır, ajanlıkla suçlanır ve en nihayetinde Silivri yolunu tutar. 

İlginizi Çekebilir:  Sevdiği Kızdan “Ben Kürt’le Asla Çıkmam” Cevabını Alan Havalimanı Çalışanı İbrahim Layık İntihar Etti

5-) Bununla da Kalmaz 

Bu olay bununla da sınırlı kalmaz, Sarıgün’ün köyünde yaşayan herkes FETÖCÜ ilan edilir, köy haritadan silinir hatta köy, nüfustan dahi düşürülebilir. Çubuk’un Akkuzulu köyü lanetli belde olarak seçilir ve hainlerin yuvası olarak adlandırılırdı. 

Evet, abartı diye düşünebilirsiniz ancak söz konusu yumruk Erdoğan’a atılmış olsaydı hiç şüphesiz bundan fazlası gerçekleşir bugün dahi aklımıza gelmeyecek türlü suçlar isnat edilirdi. 

İlginizi Çekebilir:  Alanyasporlu 7 Futbolcuyu Taşıyan Minibüs Devrildi

Bugün Erdoğan’a peygamberlik atfeden milyonlarca kişi için bu derece kutsal olan birine yumruk atmak, sonucu belli olmayan belalara neden olabilirdi. 

Yine bazı kesim vatandaş da Şerefli At Cihan gibi Osman Sarıgün’e de ilahi bir anlam yükler ve sonsuza kadar bu olayla hatırlanır; Akkuzulu köyü kurtarılmış bölge ilan edilirdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara