MEB Yavuz Bingöl’den 85 Bin Bağlama Satın Alacak

Birgün’ün haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, iktidara yakınlığı ile bilinen sanatçı Yavuz Bingöl’den 85 bine yakın bağlama satın alacağı belirtildi. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2017 yılında kurulan Sanat Hayattır Derneği (Yavuz Bingöl Sanat Merkezi bünyesinde kurulmuştu) ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Müzik Sınıflarının Altyapısını Destekleme Kampanyası İşbirliği’ protokolü çerçevesinde okullara başta piyano olmak üzere bağlama ve diğer müzik enstrümanları dağıtımını 2 gün önce Kars’ta başlatmıştı. 

Kars’ın merkezinde hizmet veren Cevriye Tatiş Ortaokulu’nda açılan müzik sınıfının açılışına sanatçı Yavuz Bingöl de katıldı. Öğrencilere uygun ebatta hazırlanan bağlamalar Yavuz Bingöl tarafından öğrencilere tanıtıldı ve başarı sağlanması koşulunda ülke genelinde okullarda kullanıma sunulacağı bilgisi verildi. 

Başarı sağlanması koşulunda ülke genelindeki okullara Yavuz Bingöl Sanat Merkezi bünyesindeki “Sanat Hayattır Derneği’nin yapacağı 84 bin 290 bağlama dağıtılacak. 

Proje çerçevesinde 3008 adet de piyano dağıtılacağı tahmin ediliyor. Proje kapsamında Yavuz Bingöl’den ne kadar ödeme yapılacağı ise henüz bilinmiyor. 

Kaynak: BirGün

İlginizi Çekebilir:  Ülker Zam Yapmadı ama Gramajı Düşürdü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara