Arden Hipermarketleri Kimin?

Arden Hipermarketleri kime ait? Türkiye pazarında yavaş yavaş yer edinmeye başlayan ve şimdilik İstanbul’da faaliyetleri yoğun olarak devam etmekte olan Arden Hipermarketleri kimin? Daha önceki yazılarımızda Arden FC’nin kime ait olduğundan, içeriğinden, ürünlerinden ve nasıl kurulduğundan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Arden Hipermarketlerinden söz edeceğiz. 

Arden Hipermarketleri Kimin? 

Arden Hipermarketleri, Süleymancılar olarak da bilinen Süleyman Efendi Cemaatine bağlı bir kuruluştur. Söz konusu bu hipermarket zinciri, ilk başta FERPA ismiyle kurulmuş ve daha sonra ismi ARDEN olarak değişmiştir. Hipermarketlerin yönetimi ve sahibi tek bir kişiye ait olsa da imtiyaz sahibi cemaattir. Buradan elde edilen gelirler yurt inşasına, yurtlarda kalan öğrencilerin masraflarına ve çeşitli giderlere harcanmaktadır. 

Arden Hipermarketleri Ne Zaman Kuruldu? 

Kurumun resmî internet sitesinde yer alan bilgilere göre Arden Hipermarketleri ilk olarak 2002’de kurulmuştur. Müşterilerine helal gıda sağlamak için açılan Arden Hipermarketleri, ilk şubesini 2002 senesinde İstanbul Çengelköy’de açmıştır. Arden Hipermarketleri’nin ikinci mağazası ise yine İstanbul’da Kasımpaşa semtinde açılmıştır. 

2017 senesinin Ağustos ayına kadar İstanbul’da 8; İstanbul dışında 4 şubesi bulunan Arden Hipermarketleri, 2017 Ağustos ayında ise Pendik-Kurtköy şubesini açmıştır. 

Arden Ne Demek? 

Süleymancılar cemaatinin eski kanaat önderi olan Arif Ahmet Denizolgun’un isim ve soyadından meydana gelen bir marka ismidir. Ar: Arif Den: Denizolgun 

Eski FERPA Yeni Arden 

Arden Hipermarketleri’nin eski ismi FERPA’ydı. Marka daha sonra isim değişikliğine giderek Arden Hipermarketleri ismini almıştır. Üsküdar’da bulunan cemaatin genel merkezindeki FERPA yazılı tabela değişmiş ve ARDEN ismini almıştır. 

Arden FC 

Arden Fried Chicken, Arden FC ise daha çok cemaat üyelerine tahsis edilen bir fastfood firmasıdır. Firma, İstanbul Axis ve Ankara A City AVM’de hizmet vermektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.