Sosyoloji

Modern Zamanda İnternet Alışverişi

İnsanlar teknolojinin zamanla gelişmesi ile birlikte daha fazla sanal bir dünya inşa etme yoluna gitmektedir. Teknolojinin sunmuş olduğu imkânlara bağlı olarak alışveriş hizmeti de artık internet üzerinde yapılmakta, bu alan üzerinden ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Bu ihtiyaçlar, giyim-kuşam, beslenme, taşıt ve daha birçok öğeleri kapsar. Toplumu somut paylaşım alanından soyut kavrama alanına iten bu gelişim sürecinin ne denli güvenli olduğu tartışmaları ise güncelliğini her geçen gün korumaktadır. Daha açık bir ifadeyle bireyler alışveriş ihtiyaçlarını karşılarken görerek, dokunarak, tartarak ve deneyerek gerçekleştirirken, şimdilerde ekran üzerinden yüzeysel bir incelemeyle gerçekleştirmektedir.

Toplumları internet alışverişine iten en temel sebeplerden biri alışveriş sürecini tamamlarken zamandan tasarruf etmektir. Online alışveriş yöntemi insanların mağazalara uğramadan alışverişlerini kısa sürede tamamlamalarını sağlar. Bununla birlikte online alışveriş, ürünlerin aynı anda yüzlerce tüketiciye ulaşmasını sağlamakta ve böylelikle satış miktarını artırırken süreci kısaltarak kâr oranını arttırmaktadır. Bu olumlu etkilere rağmen online alışveriş yönetimi tüketicilerin güvenlikleri açısından denetlenmeli ve düzenlenmelidir.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds