Yunan Asıllı İngiliz Hamza Andreas Tzortzis Boğaziçi Üniversitesi’nde Atatürk’e “Şeytan” Benzetmesi Yaptı

Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan bir konferans söylenen sözler tepki çekti. Yunan asıllı İngiliz araştırmacı yazar Hamza Andreas Tzortzis, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşmada Atatürk’e “şeytan” benzetmesi yaptı. Konuşması sırasında kahkahalar atılırken “şeytan” benzetmesi ise Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerden alkış aldı. 

Söz konusu skandal olay Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşandı. İslam ve Müslümanlık üzerine yaptığı konuşmalar ve sözler ile dikkat çeken Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis, Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen bir konferansta Atatürk döneminde yapılan inkılaplardan söz ederek bu inkılapların İslam’a zarar verdiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Sevdiği Kızdan “Ben Kürt’le Asla Çıkmam” Cevabını Alan Havalimanı Çalışanı İbrahim Layık İntihar Etti

Kuran’ı Kerim’in toplatıldığından, Arap alfabesinin yerine Latin alfabesine geçilmesinden ve ezanın Türkçe okunmasından söz eden Hamza Andreas Tzortzis, bu inkılapların şeytan işi olduğunu belirtti. 

İslam’ı bu ülkeden kaldırmak istediler” diyen Tzortzis, “Atatürk’ün kendi memleketinde ne kadar resmi birisi olduğu beni ilgilendirmez” diyerek İslam’ın ülkeden silinmesi için büyük bir kampanya başlatıldığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  2 Mayıs'tan İtibaren Geçerli Sigara Fiyatları

Bu Allah’ın dostu mudur yoksa Şeytan’ın dostu mudur” diye soran Hamza Andreas Tzortzis, sorunun  cevabını da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine sordu. Boğaziçili öğrenciler ise “şeytanın dostudur” diyerek cevap verdi ve Tzortzis’in bu sözlerini alkışladı. 

Sosyal Medyada Gündem Oldu 

Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis’in bu skandal sözleri sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Boğaziçi Üniversitesi’nde böyle bir konuşmanın yapılması ve bu sözlerin destek bulup alkışlanması da yine sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti. Konuşma, Ekşi Sözlük yazarları tarafından da gündeme getirildi. Konu hakkında görüşlerini yazan Ekşi Sözlük yazarları, Hamza Andreas Tzortzis başlığını da gündeme taşıdı. 

İlginizi Çekebilir:  Küçükçekmece Sapığı Yakalandı, Sapık Pakistanlı Çıktı

Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki yazıya tıklayın:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara