Spor

OSM’de Formda Oyuncu Ne Demek?

OSM’de formda oyuncu ne demek, ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda OSM ile ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca OSM’de formda oyuncunun ne demek olduğundan söz edeceğiz.

OSM’de Formda Oyuncu Ne Demek?

Online Soccer Manager’da formda oyuncu, transfer listesinde veya kendi takımınızda yer alan bazı oyuncuların performanslarının geçici bir süreliğine yüksek olması anlamına gelir. Bu oyuncular, yanlarında yukarı yönlü bir ok işaretiyle ve siyah profille gösterilirler. Söz konusu bu oyuncular maç esnasında taktiklerinizi ona göre ayarlarsanız yüksek performans sergilerler.

Yukarıda kırmızı kutu içerisinde OSM’deki formda oyuncular gösterilmektedir.

Örneğin bir bek oyuncusu formdaysa ve taktiğinizi ”bekler ileri” olarak ayarlarsanız bu oyuncu bir maçta gol veya asist yaparak skora katkıda bulunabilir veya maç reytingleri yüksek olur. Bu nedenle formda olan oyuncularınızı as kadroya almayı ihmal etmeyin veya bir oyuncu transfer edecekseniz (şayet oyuncu profilinize uygunsa) bu oyuncuları almaya gayret edin. Ancak formda oyuncular belirli bir süreliğine formdadırlar yani formları geçicidir. Her hafta salı günü forma oyuncu listesi yeniden güncellenir.

kaynakça:

  • gamerpapers.com, OSM Formda Oyuncu Ne Demek? Ne İşe Yarar? Haftanın Takımı…, erişim tarihi: 14 Mayıs 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi