Biyografi

Pozitif’ten Elif Cemal Kimdir? Ne İş Yapıyor?

Pozitif’ten Elif Cemal kimdir, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Elif Cemal’den söz edeceğiz. 

Elif Cemal Kimdir? 

Norm Ender’in 3 gün önce yayınlanan teklisi Mekanın Sahibi’nde adından söz ettiği (rap-hip-hop) dünyasında diss atma olarak bilinir) isimlerden olan Elif Cemal, Pozitif Live isimli organizasyon şirketinin sahibidir. 

Pierre Loti’den mezun olan Elif Cemal, 1996 ile 1998 yılları arasında American University of Paris’te sanat tarihi, sinema ve kültürel çalışmalar üzerine dersler almış daha sonra University of London’da iletişim ve medya çalışmaları üzerine 4 yıl lisans eğitimi almıştır. 

Eğitiminden hemen sonra kariyerine başlayan Elif Cemal, ilk olarak NTV’de yayınlanan Gece Gündüz isimli programda yapımcı olarak Ocak 2001 ile Ağustos 2002 yılları arasında 1 yıl 8 ay çalıştı. 

Eylül 2002 itibariyle Pozitif bünyesinde çalışma hayatına devam eden Elif Cemal, ülkemizde pek çok önemli konser ve etkinlikleri düzenleyen organizasyon şirketinin yöneticisidir. Aynı zamanda Cumhuriyet, T24 gibi medya kuruluşlarının önemli yazarlarından olan Hasan Cemal’in de kızıdır. 

Norm Ender’in dissine göre Elif Cemal, kendisini kariyerini bitirmekle tehdit etmiş ve bunun üzerine Norm Ender, şu sözlerle Cemal’e diss atmıştır:

”Popüler kültüre köle gibi yapış ama lafa gelince Marley, 2pac
Tabi yüzüne bir dövme demode bir Reggaeton’a bas autotune’u ol Lil Pump
Ama beni H’ler gibi kariyerimle tehdit eder Pozitif’ten Elif Cemal
Ben boyun eğmem soyunu disslerim çıldırtırım etnik faşistleri”

Norm Ender – Ezhel Kapışması 

Mekanın Sahibi isimli teklisi ile Hip-Hop dünyasına hızlı bir giriş yapan Norm Ender, son zamanlarda büyük çıkış yakalayan trap tarzı rap-hip-hop müzik sanatçılarına parçasında büyük eleştiriler getirdi. 

Şarkının ilk bölümünde Ezhel ve Ben Fero’nun şarkılarına gönderme yapan Norm Ender, şarkının ikinci bölümünde ise kendisine has üslubu ile Rap’in gerçek sahibinin kendisi olduğunu dile getirmiştir. Ayrıca bkz:

Ezhel, Norm Ender’in Mekanın Sahibi isimli şarkısına 24 saat içinde “LoLo” isimli parçası ile yanıt verdi ancak Ezhel’in redissi hayranları tarafından da beğenilmedi. Ayrıca bkz;

İlerleyen süreçte Rap-Trap konusunda hangi isimler dahil olacak şimdiden merak konusu. Norm Ender şu ana kadar yarışı açık ara önde götürüyor. 

Aramalar ve Anahtar Kelimeler 

Kullanıcıların Elif Cemal hakkında yaptığı diğer aramalar: hasan cemal elif cemal, elif cemal kaç yaşında, elif cemal babası, elif cemal nereli, elif cemal norm ender, elif cemal mekanın sahibi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds