Selçuk Özdağ Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Selçuk Özdağ kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “Selçuk Özdağ”dan söz edeceğiz.

Selçuk Özdağ Kimdir?

— Türk siyasetçi, milletvekili

7 Ağustos 1958 tarihinde Kırıkkale’nin Keskin ilçesine bağlı Konur köyünde dünyaya gelmiştir. Annesi Hatice Özdağ ve babası Halil Özdağ geçimini çiftçilikle sağlıyordu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’ya tamamlayan Özdağ, daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü ve Manisa Gençlik ve Spor Akademisinden (şu anki Manisa Celal Bayar Üniversitesi) mezun olmuştur.

Özdağ, yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında 1997 senesinde tamamlamıştır. Doktora eğitimini 2003 yılında tamamlayan Özdağ, 2012 senesinde ise doçent olmuştur.

Siyasi Hayatı

1975 yılında üniversite zamanlarında Manisa Ülkü Ocakları’nda aktif siyasete başlayan Özdağ, Büyük Birlik Partisi’nin kuruluşunda da önemli görevler aldı ve bu partiye 17 yıl hizmet verdi. Özdağ, Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra partiden istifa etmiştir.

Özdağ, daha sonra 2011 milletvekilliği seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 24. Dönem Manisa milletvekili olarak seçilmiştir. 2013 ile 2014 seneleri arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı ve AK Parti Genel Merkez Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Özdağ, 2015 genel seçimlerinde yeniden Manisa milletvekili seçilmiştir. 12 Eylül 2015 tarihli Adalet ve Kalkınma Partisi 5. Olağan Kongresi’nde MKYK Üyesi seçilen Özdağ, daha sonra kongre sonrası yapılan ilk MKYK toplantısında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak seçilmiştir.

Selçuk Özdağ’ın yayınlanmış 5 adet kitabı ve çok sayıda makalesi mevcuttur. Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursu Öğreticiliğinden emekli olan Huriye Özdağ ile evli olan Selçuk Özdağ’ın iki kız çocuğu vardır.

Selçuk Özdağ ile İlgili Aramalar

Google’da Selçuk Özdağ ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamannda şunları da aradı; selçuk özdağ twitter selçuk özdağ danışmanı selçuk özdağ istifa selçuk özdağ eğitim selçuk özdağ ekşi selçuk özdağ haberleri selçuk özdağ kaybettik selçuk özdağ yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: