TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın Görevden Alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda istifalar birbiri ardına geliyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürü İsa Apaydın dün gece görevinden alındı. 

Kadro değişiminin tüm hızıyla devam ettiği Ulaştırma Bakanlığı’nda geçtiğimiz hafta Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak ve TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt emekliye ayrılmıştı. Ayrıca Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak da görevinden ayrılmıştı. Çıtak, bu görevinden sonra Ulaştırma Bakanlığı özel kalemde görevlendirilmişti. 

İlginizi Çekebilir:  Vizyon Nedir?

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın umrede olması nedeniyle Apaydın’ın umre dönüşü görevden alınacağı belirtilmişti. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, dün gece itibariyle Apaydın’ın görevden aldı. 

KULİSLERDE KONUŞULAN İSİMLER

Art arda gelen istifaların akabinde boşalan koltukların yerine kimlerin geleceği de merak konusu oldu. Kulislerde konuşulan isimler arasında şu isimler yer alıyor:

İlginizi Çekebilir:  Operatör Şirketleri Neden Taahhütlü Ürün ve Hizmet Satarlar?

Kamuran Yazıcı: Karayolları Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunan Kamuran Yazıcı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü için düşünülen isimlerden. Yazıcı’nın kısa bir sürede atamasının yapılacağı belirtiliyor. 

Cengiz Paşaoğlu: Devlet Hava Meydanları İşletmesi için kulislerde konuşulan isim olan Paşaoğlu, DHMİ Genel Müdürlüğü Elektronik Dairesi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve halen Kişisel Verileri Koruma Kurul üyesidir. 

İlginizi Çekebilir:  ‘Erdoğan Ne Kadar Gerici Birisi’ Diyen Fazıl Say Saray’ın Ozanı Oldu: Külliyede Konser Verecek

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü’ne, Genel Müdür Yardımcısı Erol Arıkan atandı. Öte yandan, TCDD İşletmesi’ne de mevcut genel müdür yardımcıları arasından genel müdür ataması yapılabileceği konuşuluyor.

Kaynak:Olcay Aydilek – Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi