TRT 2 Yedi Yıl Aradan Sonra Tekrar İzleyici Karşısına Çıkıyor

TRT 2 yeniden açılıyor. TRT 2 kısa bir aranın ardından yeniden izleyici karşısına çıkacak. TRT genel müdürü İbrahim Eren‘in kanalın gelecekteki vizyon ve misyonundaki değişimlere yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Bu değişime bağlı olarak TRT 2’nin yeniden izleyici karşısına çıkması bekleniyor.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

Birkaç ay içerisinde yayın hayatına başlaması planlan TRT 2’nin genel yayın yönetmeninin ise Samed Karagöz olması bekleniyor.

TRT Belgesel ve TRT Çocuk hakkında açıklamalarda bulunan İbrahim Eren bu iki kanalın formatı ve gelecekteki içeriği hakkında detaylara yer vermesinin yanı sıra merakla beklenen Diriliş dizisinin de 25 Ekim’de yayına başlayacağını sözlerine ekledi.

2010 yılında ekranlara veda eden ve yerini TRT Haber’e bırakan TRT 2‘nin yeniden yayın hayatına başlaması hakkındaki ilk söylem Yenişafak Gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan’dan geldi.

İsmail Kılıçarslan’a göre günde iki belgesel olacak. TRT Haber belgeselleri gibi hayvanlı belgeseller değil kültür-sanat içerikli belgeseller olacak. Öte yandan TRT 2’nin yeniden yayın hayatına başlamasıyla müziğe doyacağız. Her akşam ekranlarda müzik programları olacak. Pop müzik değil. Türk musikisi.

Her gece 10’dan sonra film kuşağı bizleri bekliyor. Tıpkı eskisi gibi.

Türkiye’nin kültür sanat damarlarından biri olan TRT 2‘nin yeniden yayın hayatına başlaması oldukça sevindirici. Kültür sanat camiası tarafından memnuniyetle karşılanan bu haberin bir an önce gerçekleşmesini diliyoruz.

Akşama Doğru‘su ile Ressam Bob‘u ile Sevgi Bağları ile Bilimin Serüveni ile Pazar Konseri ve Pop Saati ile yeniden eski formatı ve heyecanı ile geri dönmesi hem nostaljik bir esinti yaratacak hem de kültür sanat ihtiyacını karşılayacaktır.

Bu ülkede kültür sanat adına yapılan en renkli ve dolu programlara ev sahipliği yapmış bir kanalın tekrar açılacak olma ihtimali bile heyecan verici. Tekrar gerçekleşmesi dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.