Türkiye’de İlk Kez Bay Bayan Kombin Deniz Giyim

Tesettür mayosu diğer bir adıyla burkini; alternatif bir mayo türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücudun büyük bir bölümünü açıkta bırakan yüzme kıyafetlerinin yanı sıra burkini; bayan modellerinde yüz, eller ve ayaklar dışında tüm vücudu kapatmaktadır. Erkek modellerinde ise diz altından; göbeğe kadar yükselen bölgeyi kapatmaktadır. Yüzmeye ya da ıslanmaya uygun, değişik kumaş türleri ile üretimi yapılan bir tür yüzme kıyafetidir. Dini hassasiyetlerin yanında güneşten korunmak ya da vücut kusurlarını gizlemek gibi gerekçelerle tercih edilen bir mayo türü olarak bilinmektedir.

Tesettür mayoları; kadın ve erkeklerin bir arada girdiği deniz veya havuzda, rahat hissetmeleri için imkan sağlayan tekstil ürünüdür. Tesettürlü kadınların; tatil boyunca, rahat bir şekilde  yüzmeleri için özel olarak üretilen haşemaların pek çok özelliği bulunmaktadır. En önemli özelliklerinden bazıları su tutmaması, vücuda yapışmayan özellikte olması ve çabuk kurumasıdır.

Farklı bir çok haşema modeli bulunmaktadır. Bu modeller fiyatlandırma, cinsiyet ve yaşa göre değişim göstermektedir.

Haşema Modelleri

Tulumlu haşema, tam heşema ve jileli haşema modelleri arasındadır. Tam heşema modelleri genellikle denizde yüzmek için kullanılmaktadır. Tam haşema modellerinde pantolon, elbise ve bone bulunmaktadır. Deniz dışında havuza girmek isteyen tesettürlü kadınlar için veya vücudunun belli bölümlerinin açıkta kalmasını istemeyen kadınlar için pek çok model alternatifi sunulmaktadır.

Tesettür plajlarında kadınların bonelerinin güzel gözükmediğinden şikayetçi oluşu; eşarplı haşema modasını geliştirmiştir. Eşarplı haşemanın yanında taytlı ve elbise olarak üretilenleri de tercih edilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak taytlı modelleri tercih edenlerin yanında uzun kollu ve normal altlı olanlarda tercih edilebilir. Haşema modellerinde; yarım modellerde dikkat çekmektedir. Yarım tayt özelliği ve kısa kollu olması bazı bayanlara hitap edebiliyorken; daha rahat bir deniz keyfi sürülmesinde de yardımcı olabilmektedir.

2021 Tesettür Mayo modasında herkese hitap eden bir model bulmak artık daha kolay. Beden konusunda da tekstil firmasında herhangi bir sorun çıkmadan her bedene uygun dikim yapılabilmekte.

Erkekler içinde seçeneklerin ve modellerin çok olduğu yeni tesettür modasında ihtiyaca uygun bir çok ürünün üretimi sağlanmakta. Erkek haşema modellerinde rahatlığın yanı sıra; kullanım imkanlarının fazla olması, müşterilerin normal mayo tercihinde değişikliğe neden olmaktadır. Kumaş türü olarak dokum spor likra kullanılır. Kumaş içeriği olarak da polyester artı yüzde dört elastan içerir. Ürünlerin içerisinde bulunan su itici apre sayesinde hızlı kuruma özelliği bulunmaktadır. Çabuk kuruyan ve dört yönde esneyen spor likra kumaş hafif ve rahattır. Lastik belli ve kordonu ile bedene göre ayarlanabilir. Denizde ya da havuzda kullanıma uygundur.

Haşema Kullanımı

  • Kullanılan haşemaları kullanım sonrası ılık su ve şampuanla yıkayınız.
  • Yıkadıktan sonra kurumaya bırakınız.
  • Güneş yağı, güneş sütü ve  benzeri kozmetik ürünleri ile temas ettirmemeye özen gösteriniz. Olası bir temas halinde ise bol su ile durulamanız önerilmektedir.
  • Mayonuzu kuru temizlemeye vermemeye ve ütü kullanmamaya dikkat ediniz. Mayonuzu ıslak olarak saklamayınız. Diğer ürünler ile bekletmeyiniz. Sıkmadan asarak kurutunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.