Mizah

Vanlı Müteahhitten Güldüren “Onur Life 180” Proje Tanıtımı Videosu

Sosyal medyada şu sıralar Vanlı müteahhitin çektiği amatör proje tanıtım videosu gündemde. Söz konusu video, oldukça amatör hazırlanmış; gerek kurgusu ile gerekse oyunculuğu ile bir şekilde gündeme gelmeyi başarmış. Videoda (en altta) müteahhitimiz neler söylüyor?

Otuz yıl boyunca siz istediniz biz yaptık. Yaşanabilir ferah konseptler geliştirdik. Kentsel dönüşüm ile Van’daki evi aldık İstanbul’dan ev verdik. 2500’den fazla aileyi ev sahibi yaptık. Şimdi ise Onur İnşaatla yepyeni bir proje, Onur Life 180. Kredi yok! Faiz yok! Kefil yok! Banka yok! Formalite yok! 36 ay vade seçeneği var. Öyle bir proje hayal edin ki içinde helikopter pisti bile var. Onur Life 180 ile hayata 180 açıdan bakın. Mutluluk pistine iniş yapın. Onur İnşaat: Mutluluğunuz için.

Garip ve son derece enteresan bir video. Özellikle “mutluluk pistine iniş yapın” kısmı edebiyatın geldiği son noktayı bizlere gösteriyor. Tabi “hayata 180 derece bakmak” terimini de edebiyatımıza dahil ettiği için kendisine minnettarız.

Müteahhit olduğu her halinden belli, Anadolu insanı söz konusu vatandaşın bir videoda ne kadar doğal olunur sorusunu çok net açıklıyor.

Her karede farklı bir takım elbise ile iki kolunu yanlarına açan müteahhitimiz, kefil yok, faiz yok derken yokları uzatırken ayrı bir sempatik oluyor.

Ve videonun sonunda yer alan “Onur Life 180: Mutluluğunuz İçin” bölümü Halkla İlişkiler literatürünün “bir marka veya hizmetin mutlaka mottosu olmalı” kuralına ne kadar sadık kalınarak reklam stratejilerinin en önemlisini unutmadıklarını bizlere hatırlatmışlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.