Biyografi

Yeşil Deniz Neşe (Semiha Bezek) Kimdir? Gerçek Adı Ne? Kaç Yaşında? Instagram Hesabı Ne?

Yeşil Deniz dizisinin Neşe’si kimdir, nereli ve kaç yaşında, gerçek adı ne, Instagram hesabı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Yeşil Deniz dizisinde görev yapan Neşe karakterinden söz edeceğiz.

Yeşil Deniz -Neşe- Kimdir?

Süleyman’a aşık olan ve aynı zamanda Süleyman’ın da kendisine aşık odluğu Neşe, dizinin en güzel karakterleri arasında yer almaktadır. Gerçek adı ise Semiha Bezek’tir.

Semiha Bezek Kimdir?

  • Oyuncu

12 Nisan 1993 tarihinde dünyaya gelen Semiha Bezek, oyunculuk eğitimini 2010 senesinde Ayla Algan’dan daha sonra da Ekol Drama ve 7 Sanat Akademi’de almıştır. Semiha Bezek 2012 senesinde katılmış olduğu Miss Turkey isimli yarşmada finale yükselmiş ancak birincilik elde edememiştir. Oyunculuk kariyerine ilk olarak Muhteşem Yüzyıl’da başlayan Semiha Bezek, burada cariyerlerden birini canlandırmıştır. Daha sonra da 2014 senesinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yeşil Deniz dizisinde Neşe karakterine hayat vermiştir.

Güzel oyuncu 1.80 boyunda ve 56 kilodur. Aynı zamanda koç burcudur. Aslen Mersinli olan Semiha Bezek Mersin’de dünyaya gelmiştir. Instagram’da semihabezek kullanıcı ismi ile paylaşımlar yapmaktadır ve 35 binden fazla takipçisi vardır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2011 – Muhteşem Yüzyıl (Gözde Cariye)
  • 2013 – Doksanlar (Aysel)
  • 2013 – Karakterin Yolculuğu (Kısa Film)
  • 2014/2015 – Yeşil Deniz (Neşe)
  • 2016 – Dünyanın En Güzel Kokusu / Sinema Filmi

Semiha Bezek ile İlgili Aramalar

Google’da Semiha Bezek ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.