YouTube’un Fenomen Hocasından Tepki Çeken Vaaz: “Kız 17 Oldu mu Hemen Vereceksin”

İhramcızade İlim Yayma isimli YouTube kanalında yayınlanan bir videoda Kerem Önder isimli bir hocanın verdiği vaaz tepki çekti. Önder, kızların 17 yaşına bastıklarında hemen evlenmesi gerektiğini ifade etti. 

Kerem Önder isimli Youtube fenomeni genç hocanın İhramcızade İlim Yayma Cemiyeti isimli bir YouTube kanalında yayınlanan “Erkeklerin 3 Büyük Derdi: İş, Eş, Ev” adlı videoda kadınların evlenme yaşının son zamanlarda arttığını dile getiren Kerem Önder, bu durumu “batılılaşma” olarak tanımlarken evlilik yaşının daha erken olması gerektiğini ifade etti. 

Videonun ilerleyen bölümlerinde kadınların ideal evlenme yaşının 17-18-19 olması gerektiğini belirten Kerem Önder “kız 17 oldu mu hemen vereceksin” diye konuştu. 

YouTube üzerinden yüzlerce video paylaşan ve İslami ilimlerle ilgili yayın yapan İhramcızade İlim Yayma isimli kanalda çeşitli konularda yorum yapan Kerem Önder isimli kişinin evlilik yaşı konusundaki yorumları tartışma konusu oldu. 

Ekşi Sözlük yazarları tarafından da gündeme taşınan video, YouTube’da pek çok kullanıcı tarafından eleştirildi. İşte söz konusu video: 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.