Eğitim

Yurtdışına Çıkmadan İngilizce Dil Pratiği Nasıl Yapılır?

En büyük eksiklerimizden biri efendim gramerimiz iyi ama konuşamıyoruz. O zaman yerinizden kalkıp bunun için bir şeyler yapacaksınız. Çabalamadan hiçbir şey olmadığı gibi kusura bakmayın ki kimse gelip sizin kafanıza İngilizce’yi bir program yükler gibi yüklemeyecek. Yurtdışına çıkamıyor olabilirsiniz. İmkanlarınız veya maddiyatınız buna yetersiz olabilir. Fakat yine de bu çalışmamanız için bir bahane olamaz. Ben oturdum her gün 3-5 tane kelime ezberledim şu kadar kitap okudum haala İngilizcem çok kötü diye kimse çıkıp söylemez. Buradan da anlıyoruz ki bu tamamen tembelllikle alakalı. Tabii ki bir yabancı dili konuşulan ülkede yaşayarak geliştirmek çok daha farklı bir kazanç olacaktır. Fakat yurtdışına çıkmadan da yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunların her maddesini yüzlerce kelime şeklinde uzatmak yerine yazının sonunda kısa kısa maddeler olarak vereceğim. Konuşma pratiği yapmak çok önemli. Zaten aşağıda gördüğünüz önceki yazıda yabancı filmler izlemek ve seyahat maddelerini anlattık. Yazıyı daha önce okumamışlar için buyrun:

Neden İngilizce Konuşamıyoruz?

İngilizce konuşma pratiği yapmak için İngilizce konuşmak gerekir. Bu gerçekten saçma bir cümle dizilimi gibi olsa da durum bu şekilde. Yukarıdaki yazıda değinilen yazılardan başka birkaç madde daha var fakat ben size kendinize güvenin de bu konuda çok önemli olacağından bahsetmek istiyorum. Eğer kendinize yeterince güvenmez iseniz yabancı diliniz iyi bir seviyeye gelse de hiçbir zaman derdinizi o dilde anlatamazsınız. Bu sadece İngilizce değil tüm yabancı dillerde geçerlidir.

  • Sesli bir şekilde kitap, dergi okumak (mümkünse önce aynı yayını telaffuzu düzgün birinden dinlemek)
  • Filmlerdeki aktörlerin konuşmalarını taklit etmek

Size bu konuda çok yardımcı olacaktır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds