Gündelik Hayat

Brain Test En Büyük Sayıyı Seç (En Küçük Sayıyı Elde Et) Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test isimli zeka sorusu oyununda oyuncuların en çok zorlandığı soruları burada sizlerle paylaşmıştık. Son zamanların en çok oynanan oyunlarından biri olan Brain Test’te çeşitli seviyelerde sorular var ve bu soruların cevapları da oldukça farklı olabiliyor. Bu yazımızda ise kısaca Brain Test’te sorulan ”en büyük sayıyı seç” ve ”en küçük sayıyı elde et” sorularından söz edeceğiz.

En Büyük Sayıyı Seç

Öncelikle bu sorunun da diğer sorular gibi şaşırtmalı ve yanıltıcı olduğunu belirtelim. Diğer sorularda olduğu gibi bu soruda da farklı bir yöntem izlemek gerekiyor. En büyük sayıyı seç sorusunda bizden istenen ekranda gördüğümüz rakamlar değil. Soruda istenen farklı bir yöntem bulmak.

Sorunun Cevabı: 8

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sorunun cevabı diğerlerinden farklı ve yanıltıcı. Öncelikle sorunun cevabı 8’dir. Ancak 8 cevabı yeterli değil. 8 cevabını verdikten sonra telefonu yatay hale getirip sonsuz işareti yapmak gerekiyor. Böylece 8 cevabı, sonsuz işareti ile beraber en büyük sayıyı elde etmiş olacağız.

İpuçlarına Dikkat

Brain Test uygulamasında sorulan soruların tamamına yakını ters mantıkla işliyor. Bu nedenden dolayı ipuçlarında verilen ifadeleri doğru anlamak gerekiyor. İpuçlarında verilen ifadeler ile sorulan soruların doğru cevabını vermeye oldukça yakınsınız.

Kelime Oyunlarına Dikkat

Oyunda sorulan sorularda en çok dikkat edeceğiniz yerlerden biri de kelimeler. Sorunun cevabı çoğu zaman kelimeler arasında gizli olabiliyor. Örneğin ”haftada iki kez ayda bir kez yılda ise hiç olmayan nedir” sorusunda ipucu olarak ”kelimelerde gizli’ ifadesine yer verilmişti. İpucunda da belirtildiği üzere cevap kelimelerde gizli. Şöyle ki; haftada iki kez A; ayda bir kez A; yılda ise hiç ‘A’ harfi yok. Bu nedenden dolayı doğru cevap ”A” harfidir.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi