Yusuf Aktaş (Namı Diğer Reynmen) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Son zamanlarda çektiği filmler ve müzikleri ile kısa sürede popüler hale gelen ve Reynmen ismiyle bilinen Yusuf Aktaş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli sosyal medya fenomenlerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Yusuf Aktaş, nam-ı diğer Reynmen’den söz edeceğiz.

Yusuf Aktaş Kimdir?

Özellikle Instagram ve YouTube üzerinden paylaştığı videolar ile kısa sürede popüler hale gelen ve hayran kitlesi giderek artan Yusuf Aktaş, 1995 yılında (24 yaşında) İstanbul’un Bağcılar semtinde dünyaya geldi. Aktaş’ın bir kardeşi ve bir de ablası var. Babasının adı Rahmi; annesinin ismi ise Nasibe’dir.

Ahmet Kabaklı Okulu’nda ilkokul öğrenimine başlayan Aktaş, daha sonra Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’na nakil olmuştur. Daha sonra İstanbul Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne yazılan Aktaş, buradan mezun olmadan Başahşehir Lisesi’ne nakil yapmıştır. Son senede buradan da ayrılan açık-öğretim programına kaydolmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Radyo 7 Spikeri Venhar Sağıroğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Yaşantısına doğduğu yerde, Bağcılar’da devam eden Yusuf Aktaş, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okumaktadır. Fenomen olma yolunda ilk adımı Scorp isimli sosyal medya platformunda atan Aktaş, buradan Instagram ve YouTube’a yönelmiş ve giderek artan bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. YouTube üzerinden paylaştığı şarkıları milyonlarca izlenme sayısına ulaşan Reynmen, son zamanların en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor.

Kazancı Ne Kadar?

Geçtiğimiz günlerde 130 milyon izlenen bir videosundan ne kadar kazandığı sorusuna 120-130 bin TL kazandığını belirten Yusuf Aktaş, böyle şeyleri saklamadığını, saklama gereği duymadığını belirterek 120 bin TL ile 130 bin TL arasında bir kazanç elde ettiğini ifade etmişti. Sponsorlardan ya da marka tanıtımlarından ne kadar kazandığına dair herhangi bir bilgi yok.

İlginizi Çekebilir:  Gökçe Aydın Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Ekşi Sözlük Yazarları ile Tartışması

26 Ocak tarihinde şahsi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımında Ekşi Sözlük ve türevleri platformların kapatılmasına yönelik görüşlerini öne sürmüş daha sonra Reynmen ile sözlük yazarları arasında sosyal medya üzerinden bir tartışma alevlenmişti.

Instagram üzerinde 5 milyona yakın takipçisi bulunan Yusuf Aktaş, YouTube üzerinden de 4 milyondan fazla abone sayısına sahip. Ayrıca YouTube üzerinden 500 milyondan fazla izlenmiş.

Eleştiri ve Yorum&Kırmızı Çizgi

Sosyal medya kullanımının giderek arttığı ülkemizde her geçen gün yeni bir isim şöhret olma yoluna giriyor. Kuşkusuz bu isimler arasında gerçek anlamda kaliteli içerik üreten ve işinin hakkını veren kişilerin sayısı bir hayli az. Yusuf Aktaş’ın özellikle Ekşi Sözlük yazarları ile yaptığı münakaşa, hakkındaki olumsuz izlenimleri de perçinlemiş durumda.

İlginizi Çekebilir:  Erdal Hanedar Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Sosyal medya fenomenlerinin daha çok izlenmek ve takipçi sayılarını artırmak için denemedikleri yol yok. Bu amaç doğrultusunda hemen hemen her şeyi, akla hayale sığmayacak hataları da yapabilirler. Bu göz önünde olunurluk, haliyle kendilerinin en ufak hatalarının da bir yerlerde paylaşılması, okunması demektir. Kısacası her ünlü ya da topluma mal olmuş kişiler gibi sosyal medya fenomenlerinin de kendi kariyerleri ve gelecek planlamaları için söyleyeceği her söze, yapacağı her harekete dikkat etmesi gerekir. Bu eleştiri Reynmen üzerinden. Kızım sana söylüyorum; gelinim sen anla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi