3. Ön Eleme Turu Nedir? Üçüncü Ön Elemeden Sonra Ne Var?

3. ön eleme turu nedir, üçüncü ön eleme turundan sonra ne var? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca üçüncü eleme turunun ne anlama geldiğinden ve üçüncü eleme turundan sonra ne geldiğinden söz edeceğiz.

3. Ön Eleme Turu Nedir?

UEFA Avrupa Ligi’nde 2. ön eleme turundan sonra 4. ön eleme turundan önce, takımların normal şartlar altında iki maç üzerinden oynadıkları bir eleme maçıdır. Bu eleme maçının kazanan tarafı, bir üst tur olan 4. ön eleme turuna yükselir. Takımlar, sadece bu seneye mahsus olmak üzere, pandemi nedeniyle, bütün eleme maçlarını tek maç ve seyircisiz olarak oynayacaklar.

İlginizi Çekebilir:  Futbolda Kale Sahası Nedir? Neresidir?

3. Ön Elemeden Sonra Ne Var?

Yukarıda da değindiğimiz gibi 3. ön eleme turundan sonra 4. ön eleme turu gelmektedir. Üçüncü ön eleme turunu geçen takımlar, bir üst tur olan 4. ön eleme turuna yükselir. Eğer söz konusu takım, 4. ön eleme turunda da rakibini elerse grup aşamasına kalmaya hak kazanır.

GALATASARAY HAJDUK SPLİT TAKIMINI ELERSE BİR (1) MAÇ DAHA OYNAYACAK. 4. ELEME TURUNDA DA RAKİBİNİ ELERSE GRUPLARA KALACAK.

Ülkemizde Durum Ne?

İlginizi Çekebilir:  NBA’de Tanking Nedir?

Trabzonspor’un Avrupa’dan 1 yıl men cezası alması nedeniyle Avrupa’ya gidecek takımların sırası da değişti. Buna göre ligi 6. sırada bitiren ve normalde Avrupa’ya gitme hakkı bulunmayan Galatasaray, 2. ön eleme turundan yoluna devam edecek. Öte yandan ligi 5. sırada bitiren Alanyaspor ise yoluna 3. ön eleme turundan devam edecek. Sivasspor ise ligi 4. sırada bitirmesine rağmen, Trabzonspor’un men cezası alması nedeniyle doğrudan grup aşamasında mücadele edecek.

Üçüncü ön eleme turlarının kuraları, 1 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Bu seneye mahsus olmak üzere takımlar bu ön eleme maçlarını tek maç üzerinden ve seyircisiz olarak oynayacak. Seri başı takımlar, ev sahibi olarak mücadele edecekler. Örneğin bu sene Şampiyonlar Ligi’nde Trabzonspor’un yerine mücadele eden Beşiktaş, Yunan temsilcisi PAOK’a 3. ön eleme turunda elenmiş ve yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde 3. ön eleme turundan girecek ve burada seri başı olacak. Öte yandan tekrar belirttiğimiz gibi bu sene Avrupa liglerinde mücadele edecek olan takımlar Sivasspor, Alanyaspor, Beşiktaş, Galatasaray’dır. Ancak bu takımlar arasında Sivasspor’un garantisi bulunmaktadır. Şampiyon Başakşehir ise yoluna Şampiyonlar Ligi’nde devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi