4. Ön Eleme Turu Nedir? Dördüncü Ön Elemeden Sonra Ne Var?

4. ön eleme turu nedir, dördüncü ön eleme turu ne? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca 4. ön eleme turundan söz edeceğiz.

4. Ön Eleme Turu Nedir?

UEFA Avrupa Ligi’nde ön eleme maçlarının son aşamasıdır. Bu aşamadan sonra grup aşaması gelmektedir. Örneğin bir takım 3. ön eleme turunda rakibini elerse bir üst tura yükselir ve dördüncü ön eleme turundan devam eder. Eğer söz konusu bu takım 4. ön eleme turunda da rakibini elerse gruplara kalmaya hak kazanmış olur. Dördüncü ön eleme turu, eleme turlarının son aşamasıdır. Bu aşama, takımların ön eleme oynadıklar son maçtır. Bu seneye mahsus olmak üzere, pandemi nedeniyle, ön eleme maçları tek maç üzerinden ve seyircisiz oynanmaktadır. Seri başı takımlar ise ev sahibi pozisyonundadır.

İlginizi Çekebilir:  Mezhep Derbisi: Glasgow Rangers-Celtic FC

4. Ön Eleme Turundan Sonra Ne Geliyor?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi dördüncü ön elem turundan sonra grup aşaması gelir. Eğer bir takım 4. ön eleme turunda rakibini elerse gruplardan yoluna devam eder. Bu nedenle takımlar, son eleme maçları olan 4. ön eleme maçlarını diğerlerinden daha farklı bir motivasyonla oynarlar. Bu sene pandemi nedeniyle maçlar tek maç üzerinden ve seyircisiz oynanacak. Bu durum, her ne kadar ev sahibi takımların aleyhine olsa da tek maç üzerinden olması da deplasman takımlar için önemli bir sorun.

İlginizi Çekebilir:  Dijital oyun severlere özel kanal

Ülkemizde Durum Ne?

Bu sene Trabzonspor’un Avrupa kupalarından men cezası alması nedeniyle Avrupa kupalarında mücadele edecek takımların da yerleri değişti. Buna göre Sivasspor doğrudan UEFA grup aşamasında devam edecek, Beşiktaş, Trabzonspor’un yerine Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynayacak, Alanyaspor 3. ön eleme turundan, Galatasaray da 2. ön eleme turundan yoluna devam edecek.

İlginizi Çekebilir:  Futbolda Bindirme Nedir? Ne Demek? Nasıl Yapılır?

27 Ağustos’ta 1. ön eleme maçları oynanmış oldu, 31 Ağustos’ta Galatasaray’ın rakibi yapılacak olan kura çekimi ile belirlenecek. Galatasaray, 17 Eylül tarihinde ise 2. ön eleme maçını oynayacak. Öte yandan Yunan temsilcisi PAOK’a 3-1 kaybeden Beşiktaş, yoluna UEFA Avrupa liginde 3. ön eleme turundan devam edecek. Beşiktaş’ın rakibi ise 1 Ekim 2020 tarihinde yapılacak kura çekimi ile belirlenmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz