A Haber: İmamoğlu, PKK ve FETÖ’ye Belgeleri Erişime Açıyor

Mazbatasını alarak resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu hakkında ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi. AKP İstanbul milletvekili Abdullah Güler, Ekrem İmamoğlu’nun hiçbir şekilde güvenlik soruşturmasından geçmeyen üç kişiyi belediyenin tüm veri tabanını kopyalaması için resmî yazı yazdı. Abdullah Güler şu ifadelere yer verdi:

“İmamoğlu yayınladığı genelgede hiç bir ihbar veya şikayet bulunmadığı halde, müfettişlere ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiyi, inceleme ve araştırma yaptırma adı altında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veritabanı ve altyapısını kopyalamakla yetkilendirdi”

“KAMUNUN SİBER GÜVENLİĞİ AÇISINDAN NASIL BÖYLE BİR ŞEY YAPABİLİRSİNİZ?”

A Haber canlı yayınında konuşan AKP İstanbul milletvekili Abdullah Güler, Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı seçilmesi ve icraatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Güler, İmamoğlu’nun dışarıdan gelen 3 kişinin belediye ve bağlı kuruluşlarının elektronik veri tabanlarının kaydedilmesi hakkında “Siz belediye çalışanlarının dışından herhangi bir kişiyi elektronik veri tabanı için nasıl görevlendirebilirsiniz, hangi yetkiyle? Belediye başkanı değil ne olursanız olun. Herhangi 3-5 kişiyi görevlendirebilir misiniz? Kamunun siber güvenliği açısından nasıl böyle bir şey yapabilirsiniz? Yaptığınız işlem nedir? Dışarıdan sokaktan geçen herkesi çalıştır o zaman.”

A HABER: MAHREM BELGELERİ FETÖ VE PKK İLE PAYLAŞACAK

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbulluya hizmet için yola çıktığını ancak gözünü İstanbulluya yapılan hizmetlere diktiğini belirten Ekrem İmamoğlu, İmamoğlu’nun ilk günden devlet güvenliğini tehdit ettiğini ifade etti. İmamoğlu’nun bu hamle ile birlikte İstanbul hakkındaki tüm kritik ve istihbari bilgilerin de olduğu veri tabanını ortakları olan HDP ve FETÖ ile paylaşacağını söyleyen A Haber, verileri girecek isimleri de açıkladı.

İMAMOĞLU NEDEN VERİLERİ KOPYALIYOR? VERİ TABANINI KOPYALAYACAK 3 KİŞİ KİM?

Haberde İmamoğlu’nun verileir kopyalaması için bir ekip görevlendirdiği, yayınladığı genelgede İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile hiçbir bağı olmayan kişilerin tüm elektronik very tabanı ve altyapıyı kopyaladığı belirtildi.

KRİTİK BİLGİLERİ KOPYALAMASI İÇİN BİR EKİP GÖREVLENDİRDİ

İmamoğlu yayınladığı genelgede hiç bir ihbar veya şikayet bulunmadığı halde, müfettişlere ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiyi, inceleme ve araştırma yaptırma adı altında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veritabanı ve altyapısını kopyalamakla yetkilendirdi.

Ekrem İmamoğlu’nun kopyalama talimatı vermesinin özünde ne kadar kötü niyetli birisi olduğunu gösteriyor diyen A Haber, very tabanını kopyalaması için görevlendirdiği kişilerin herhangi bir engelle karşılaşması durumunda kendi danışmanı olarak işe alacağı iddiasına da yer veren A Haber, bunun kanuna aykırı olduğunu vurguluyor.

MAZBATA İPTAL EDİLSE DAHİ BU BİLGİLER İMAMOĞLU’NDA OLACAK

İstanbul’un mahram ve istihbari bilgilerinin FETÖ ve HDP’ye geçeceğini dile getiren A Haber, Yüksek Seçim Kurulu’nun mazbata kararını iptal etse dahi bilgilerin İmamoğlu’nda kalacağını da ekledi.

YETKİ İLE İBB’DEN KOPYALANACAK VERİ TABANINDA YER ALANLAR

  • MİT tesislerinin tüm detayları.
  • Askeri tesislerin tüm detayları.
  • Cumhurbaşkanlığı dahil tüm devlet kurumlarının İstanbul yerleşkelerinin detayları da bulunmaktadır.

YANDAŞ MEDYANIN DİĞER KARALAMA HABERLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: