Asansörlerde Neden Ayna Var?

Asansörlerde neden ayna var sorusunu hepimiz merak etmişizdir. Zira her asansörde muhakkak bir tane ayna vardır. Peki asansörlerde neden ayna bulunur? Asansöre ayna konmasının sebebi nedir? Bunun aslında birkaç nedeni var. Maddeler halinde ilerleyelim.

Klasik Ayna İşlevi

Ayna karşısında, düzeni bozulan elbisenin düzeltilmesi; kravatın düzgün bağlanması ya da saçların düzeltilmesi gibi klasik ayna görevini görmesi için, asansörlere ayna konulur.

İlginizi Çekebilir:  Borsalino Şapka Ne Demek? Borsalino Şapka Modeli?

Mekanı Geniş Göstermek

İç mekanlarda ayna kullanımı, mekanı olduğundan daha büyük gösterir. Mağazalarda da sıklıkla kullanılan bu yöntem, asansörlerde de kullanılmaktadır. Haliyle bindiğimiz çoğu asansörün alanı küçük olduğundan, ayna asansör kabinini daha geniş gösterir.

Asansör Boşluğunu Ayırt Etmek İçin

Asansörlerde ayna kullanılmasının en önemli nedeni asansör boşluğunu ayırt etmek içindir. Kabin kapısını açan kişilerin karşılarında ayna olduğunu görmeleri, asansör boşluğu ile kabini birbirinden ayırt etmelerini sağlar. Bu her ne kadar basit bir uygulama gibi görünse de yöntemin uygulanmaya konulmasının altında bu sebep yatmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Oh Çok Şükür Sonunda Otoyola Çıkabildi Hadi Bakalım Otostop Yapma Zamanı'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Kısaca asansörlerde neden ayna var sorusunun cevabı 4 başlıkta böyledir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi asansörlerde ayna kullanımın asıl bedeni ne saç, elbise düzeltmek ne de iç mekanı geniş göstermektir. Asansörlerde ayna kullanımının temel nedeni asansör kapısını açan kişilerin asansör kabinine bindiklerinden emin olmalarını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat