Brain Test 139. Seviye Kedi Fareli Matematik Sorusunun Cevabı Nedir?

Kedi ve fareden oluşan toplama işlemli Brain Test sorusunda doğru cevap nedir? Kedi ve fareli toplama çıkarma sorusunda doğru cevap ne? Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan bazı sorulardan ve bu soruların cevaplarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca kedili fareli sorudan söz edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 “Biraz da Havuç Toplayalım” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test 139. Seviye: Kedi Fare

Yazılı olmayan tek Brain Test sorusu olduğu için tarif etmekte biraz zorlandık ama seviye isminden dolayı aynı soruda mutabık olduğumuz kesin. Evet, en kolay sorulardan biri bu diyebiliriz sadece dikkat sorunu yaşamıyorsanız elbette. 

Sorunun Doğru Cevabı: 17

Normalde fare 4 kedi ise 6 rakamına denk geliyor. En aşağıda ise ters dönmüş bir kedi var yani 9 olacak. Böylece 9+4+4 işleminin sonucu doğru cevabı bize verecek. Bu cevap da 17 oluyor. Bu soruya 17 cevabını vererek bir sonraki bölüme geçebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:  Brain Test “Bütün Tavukları Bulabilir misin” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Abuk subuk şeylere dahi dikkat etmeniz lazım. Ters dönen nesneler, böceğin başka bir şeye dönüşme ihtimali gibi çok fazla detay var. Öte yandan bazı sorularda ekrandaki hareket eden nesneler önemli ipucu verebilir. Aynı zamanda bazı sorularda ekranı sallamak, yan veya ters çevirmek de bir çözüm. 

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 297. Seviye ''Bunu Hangisi Yapmış Olabilir'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce