Damla Turgutlu Soybaş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi?

Damla Turgutlu Soybaş kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi eşi var mı, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Damla Turgutlu Soybaş’tan söz edeceğiz.

Damla Turgutlu Soybaş Kimdir?

  • Sunucu.

1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Damla Turgutlu Soybaş, Sabancı Lisesi’nde ortaokul eğitimini tamamlamıştır. 3 yıl boyunca tiyatro eğitimi alan Damla Turgutlu Soybaş, çeşitli oyunlarda başrolde ve yardımcı rollerde görev almıştır. Başkent İletişim Akademi’de spikerlik ve sunuculuk eğitimleri alan Damla Turgutlu Soybaş, lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamlamıştır. Okul bünyesindeki çeşitli kulüplerde fotoğrafçılık yapan Damla Turgutlu Soybaş, yine bu dönemde Aydın Doğan İletişim Yarışmasında ”Yılın Televizyon Haberi” ödülüne layık görülmüştür. Daha sonra Kanal D’de stajyer olarak görev yapmaya başlayan Damla Turgutlu Soybaş, bu kanalda 13 yıl görev yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  A Para Sunucusu Zeynep Özkara Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi Kim?

Mehmet Ali Birand’ın yetiştirdiği son öğrencilerden olan Damla Turgutlu Soybaş, bu zamana kadar pek çok haber ve canlı yayına imza atmıştır. Soybaş, 15 Temmuz Darbe Girişiminde yaptığı haberleri ile Haber Kameramanları Derneği’nce ödül almıştır. 2018 yılında, kuruluşundan itibaren Haber Global’de muhabir olarak görev yapan Damla Turgutlu Soybaş, halen görevine devam etmektedir. 2020 tarihinde Fox TV muhabiri Mustafa Soybaş ile evlenmiştir. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Damla Turgutlu Soybaş hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kaç, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Ece İrtem Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Damla Turgutlu Soybaş ile İlgili Aramalar

Google’da Damla Turgutlu Soybaş ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Damla Turgutlu Soybaş aslen nereli, Damla Turgutlu Soybaş nereli, Damla Turgutlu Soybaş kimdir nerelidir, Damla Turgutlu Soybaş boyu kaç, Damla Turgutlu Soybaş instagram, Damla Turgutlu Soybaş evli mi.

İlginizi Çekebilir:  Öykü Cengiz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Var mı? Boyu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir