Dini İmanı Para Olmak Ne Demek?

Dini imanı para olmak, Türkçede her işi gücü para olan, paranın dışında herhangi bir menfaat güttüğü bir şeyi olmayan kişiler için kullanılan bir deyimdir.

Din ve imandan kastedilen bir kişinin en önemli değerlerinden biri olan din ve imanın, başka insanlar tarafından farklı algılanmasıdır.

Burada anlatılmak istenen asıl vurgu, kişiye göre paranın öneminin din ve iman kadar önemli ve mukaddes bir duygu ya da araç olmasıdır.

Dini imanı para olan insanların ortak noktaları nelerdir?

İlginizi Çekebilir:  Sevdiğiniz Kişinin Nefret Ettiğiniz Kişiye Dönüşmesi

Para, bu insanlar için olmazsa olmaz hayatın en önmeli metasıdır. Paranın yokluğu başka hiçbir şeyle ölçülemez. Örneğin bir kişinin yokluğu doldurulur ama dini imanı para olan insanlar için paranın yeri asla doldurulamaz.

Öte yandan dini imanı para olan insanların bir diğer ortak noktası hayatlarının temelinde parayı araç olarak değil amaç olarak görmek ve yine hayatlarının temeline parayı yerleştirmektir.

Dini imanı para olan insanların gerçek hayatta samimi oldukları çok çok az insan vardır. Bu insanlarla da zaten paradan dolayı arkadaşlıklarını devam ettirdiğini görürüz.

İlginizi Çekebilir:  Modern Çağın Gereksinimi: Hız Hakkında

Dini imanı para olan insanlar ayrıca, dünyada görebileceğiniz en pragmatist, çıkarcı ve materyalist ya da direkt sonuç odaklı insanlardır.

Hani seni bile satar derler ya o cinsten insanlardır dini imanı para olan insanlar. Uzak durulması, ihtiyaç dışında tercih edilmemesi gereken insanlardır.

Parayı seven insanlar vardır. Hatta en yakınınızda bile parayı seven onlarca arkadaşınız olabilir. Ama çevrenizde sizin arkadaş olarak gördüğünüz “dini imanı para olan insan” varsa arkadaşlığınızı sorgulamakta fayda var.

İlginizi Çekebilir:  Aşk ve Marjinal Fayda

Gazete ya da dergilerde gözünde dolar işareti olan insanlarla karikatürize edilmiş çizimler gördüğünüz zaman “dini imanı para olmuş” bir insanı gördünüz demektir. Çevredeki hemen hemen her şeyi nakte ya da para edebilecek bir şeye çevirmek isterler. İşin sonucunu muhakkak para ya da parayla ölçülebilir bir şeye bağlamakta da üstlerine yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri