Dolar Alan Yaya Kalır

Dolar alan yaya kalır, Recep Tayyip Erdoğan tarafından dolar 2,65 seviyesindeyken söylenmiş vizyoner bir sözdür. Erdoğan seneler evvel dolar alanın yaya kalacağını söylemiş, doların uzun vadede yatırım amacıyla kullanılmayacağını ifade etmişti. Peki durum bugün ne? Erdoğan söylemlerinde haklı çıktı mı? 

Bugün Dolar için tarihi bir zirve. Gün içerisinde 5.07’ye kadar ilerleyen dolar, 5.01 seviyesine kadar indi. 

İlginizi Çekebilir:  Güldüren Güldürürken Düşündüren 10 Devlet Bahçeli Twiti

Yani Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözleri söylediği tarihten bugüne dolar tam iki katı kadar artış gösterdi. Erdoğan’ın sözlerine kulak asmayan kişiler bugün servetlerini ikiye katladı. 5 koyan 10 aldı. 500 koyan 1000 aldı. 

Erdoğan 24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde doların düşeceğine “ahdim olsun dolar düşecek” diyerek sinyal verdi. Sinyal hatalı çıktı, doların dini imanı yok 0.50-0.60 değer kazandı. 

İlginizi Çekebilir:  Ender Gelişen Osasuna Atakları

Dolar alan yaya kalmadı aksine binek aldı. Fakir yaya kaldı, zengin parasını katladı. Dolar alanların yaya kalmak şöyle dursun ayakları yere değmedi. 

Gelecek diye aylar öncesinden söylenen kriz geldi çattı. Zamlar gökten sağanak gibi yağacak dendi; kimse inanmadı. Elektriğe, doğalgaza ve ekmeğe zam geldi. 

Doların 5’li seviyelerde olduğu günler de (biz demiyoruz) uzak değil. Birkaç ay daha 5’li dolar kurunu gördükten sonra 6 ve 7’lere alışırız. Erol Mütercimler’in 7.5 kehaneti tutacak mı göreceğiz. 

İlginizi Çekebilir:  Tramvayda Neden Bu Kadar Çok Arap Var?

Ha bir de bozulan sadece ekonomi değil, huzur ve güven ortamı da sekteye uğradı. Kimse ne yapacağını, yarın ne olacağını bilmiyor. Velhasıl ülkede yaşamak bir bilgisayar oyununa “hard” seviyeden başlamak gibi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi