Erdoğan: İş Bankası Hazine’nin Malı Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada IMF, gıda fiyatları ve İş Bankası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İş Bankası’nın Hazine’ye devredileceğini söyledi. 

Daha önce de gündeme gelen ve bizzat Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği İş Bankası’nın hazineye devredilmesi hakkında ilk kez ciddi bir açıklama geldi. 

İlginizi Çekebilir:  Milli Piyango Çekilişlerinde Hile Yapıldığını Kanıtladı Bilet Resimleri MPİ'nin Sitesinden Kaldırıldı

TBMM grup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

“İş Bankası masada bunu unutmayın. İş Bankası Hazine’nin malı olacak. CHP’nin orada 4 üyesi var, ne iş yapıyorlar orada bunların hepsini biliyoruz. Buradaki tarihi yanlışın önünü keseceğiz.” 

İŞ BANKASI DEĞER KAYBETTİ 

İlginizi Çekebilir:  Konjonktür Ne Demek?

Erdoğan’ın açıklamalarından önce gün içinde 5.9’u bulan İş Bankası hisseleri, konuşmanın ardından saat 12.40’da %3.3 düşüşle 5.56 seviyesine geriledi. Aynı saatte BIST 100 yüzde 0,70 primle 102.960 puandan işlem gördü.

Erdoğan ayrıca konuşmasında Venezuela’daki son durumdan, Suriye’ye yapılacak olan operasyonlardan ve gıda fiyatlarındaki artıştan da söz etti. Erdoğan gıda fiyatlarına müdahale edileceğini söyledi. 

İlginizi Çekebilir:  Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara