Kyrie Irving Cleveland’dan Boston Celtics Takımına Transfer Oldu

NBA finallerinin tartışmasız en önemli oyuncularından biri olan Kyrie Irving, Cleveland’dan Boston Celtics takımına transfer oldu. Başarılı oyuncu bundan sonraki kariyerine Doğunun bir diğer önemli ekibi Celtics’te devam edecek. LeBron James ile geçtiğimiz sezon Cleveland’ın şampiyonluğunda önemli bir pay sahibi olan Kyrie Irving’in takımdan ayrılacağı yönündeki iddialar çoğalsa da NBA resmi hesabı transferi doğruladı.

İlginizi Çekebilir:  Futbolda ST Nedir? Hangi Mevkide Oynar?

Kyrie Irving, NBA’in en önemli skorerlerinden biri. Öyle ki başarılı oyuncu kariyeri baz alındığında %47.5 sayı isabeti ile 25.2 sayı ortalaması yakalamış ve 4.7 asist ortalaması ile takımının önemli bir parçası olmuştur. Kyrie Irving’in asıl önemli istatistikleri NBA Finallerinde. Kyrie Irving NBA Finallerinde 53 maça çıkmış, bu maçlarda 23.9 sayı, 3.1 ribaund, 1.46 top çalma ve 36.4 dakika sahada kalma süresi ile oynamıştır.

İlginizi Çekebilir:  Süper Ligde 5. Olan Avrupa'ya Gider mi? Nasıl Gider?

Kyrie Irving’in Isaiah+Jae Crowder, Zizic+2018 Brooklyn 1. Draft Pick takası ile Boston Celtics takımına transfer oldu. En iyi oyuncularından birini Doğudan bir ekine kaptıran Cleveland bundan sonraki finallerinde, ki görebilirse, nasıl bir performans izleyecek? LeBron’un da yakın bir gelecekte takımdan ayrılacağı iddiaları da ortada iken Cleveland’ın geleceği çok da parlak görünmüyor.

İlginizi Çekebilir:  Süper Lig'de Kaç Takım Avrupa'ya Gidiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce